MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń. Pół wieku temu powstała Szkoła Podstawowa nr 11. Na jubileusz otwarto halę sportową

Piotr Bednarczyk
Piotr Bednarczyk
Tak dziś wyglądały obchody jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 11 w Toruniu
Tak dziś wyglądały obchody jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 11 w Toruniu Grzegorz Olkowski
Toruńska Szkoła Podstawowa nr 11 im. Pabla Nerudy w tym roku obchodzi piękny jubileusz 50-lecia.

SPRAWDŹ: Które gry planszowe z Książnicy Kopernikańskiej cieszą się największym zainteresowaniem?

od 16 lat

Popularna "jedenastka" przy ulicy Gagarina powstała 24 sierpnia 1974 roku, ale swój jubileusz postanowiła uroczyście obchodzić 14 marca. Zbiegło się to z oddaniem nowej hali gimnastycznej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu z prezydentem Michałem Zaleskim, uczniowie, ich nauczyciele oraz rodzice, przyjaciele szkoły oraz goście specjalni: wszystkie panie dyrektorki, a także znani absolwenci. Nie zabrakło prezentacji dotyczącej bogatej historii szkoły, którą przedstawiła jej dyrektorka, Marzena Chmielewska, oraz barwnych występów artystycznych w wykonaniu uczennic i uczniów.

Podziękowania od prezydenta

- Niezbywalnym celem każdej szkoły jest ukazanie korzyści, jakich nauka dostarcza każdemu młodemu człowiekowi - powiedział prezydent Michał Zaleski. - Życzę zatem, by nauczyciele państwa placówki z entuzjazmem i szacunkiem dla młodych wciąż ukazywali skalę tych poznawczych dóbr i aby uczennice i uczniowie wciąż lokowali spełnienie swoich marzeń w jak najlepszym wykształceniu. Są to zdobycze, które z pewnością określą ich przyszłe i pomyślne losy, a jednocześnie wpłyną na pozytywny wizerunek naszego miasta Pani dyrektor, byłym i obecnym dyrektorom, nauczycielkom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły jubilatki bardzo dziękuję za sumienną pracę wychowawczą i oświatową, która sprawia, że Szkoła Podstawowa nr 11 jest dla otaczającego Bydgoskiego Przedmieścia oraz pobliskich Bielan niezastąpionym od 50 lat miejscem nauki, a także integracji osiedlowej społeczności.

Prezent na jubileusz

Dotychczas szkoła dysponowała niedużą salą gimnastyczną, która była niewystarczająca dla blisko 600 uczniów. Stąd decyzja o wybudowaniu od podstaw nowej sali wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym oraz salą rekreacyjną. Prace trwały od listopada 2022 roku do lutego 2024. W ramach zadania wykonano także zagospodarowanie terenu wokół obiektu. Koszt całości to 10,6 mln zł, z czego 2,75 mln złotych stanowiło dofinansowanie w ramach Programu Sportowa Polska, Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wykonawcą prac była firma Bud-Tech Sp. z o.o.

- Nowa sala gimnastyczna to prezent na najlepszy prezent na jubileusz szkoły. Będzie służyć zarówno podczas lekcji wf, jak i do przeprowadzania zajęć dodatkowych, rozwijających sportową pasję naszych uczniów – nie ukrywała radości dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 11, Marzena Chmielewska.

Inauguracyjny strzał na bramkę w nowo otwartej sali wykonał prezydent Michał Zaleski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Toruń. Pół wieku temu powstała Szkoła Podstawowa nr 11. Na jubileusz otwarto halę sportową - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto