Toruń Basket Cup: Polska - Szwecja - ZDJĘCIA [82:80]

pzkosz.pl
Toruń Basket Cup: Polska - Szwecja - ZDJĘCIA [82:80] pzkosz.pl/fot. Andrzej Romański
Toruń Basket Cup: Polska - Szwecja - ZDJĘCIA [82:80]. Dogrywka była potrzebna do wygranej reprezentacji Polski nad Szwecją 82:80 podczas drugiego dnia Toruń Basket Cup. Najlepszym strzelcem biało-czerwonych był Adam Waczyński z 18 punktami.

Cheerleaders Gdynia podczas Toruń Basket Cup [ZDJĘCIA cz.1]

Reprezentacja Polski dobrze weszła w mecz i po rzutach wolnych Adama Hrycaniuka wygrywała 9:4. Wtedy jednak do ataku przeszli Szwedzi, którzy zdobyli siedem punktów z rzędu i po trójce Martina Pahlmblada wysunęli się na prowadzenie. Świetnie radził sobie jednak Adam Waczyński, będąc liderem ofensywnym biało-czerwonych. To m.in. dzięki jego trafieniom Polacy wygrali pierwszą kwartę 23:22.

Toruń Basket Cup: Polska - Portugalia - ZDJĘCIA [87:65]

Druga kwarta była bardzo wyrównana, a obie kadry nie potrafiły zbudować większej przewagi. Nieźle spisywał się Przemysław Zamojski, ale to nie wystarczało, aby odskoczyć rywalom. Zespół trenera Vedrana Bosnicia zaskoczył biało-czerwonych pod koniec tej części meczu. Po trafieniach Thomasa Massamby i Tobiasa Borga Szwedzi wygrywali czterema punktami.

Piętnastominutowa przerwa wyszła na dobre zespołowi trenera Mike’a Taylora. Najpierw po akcji Roberta Skibniewskiego Polacy wrócili na prowadzenie, a później ważne punkty zdobywał Aaron Cel. Następnie po trójce Zamojskiego przewaga reprezentacji wynosiła nawet siedem punktów. Szwecja kilkukrotnie starała się wrócić do gry, ale twardsza obrona kadry nie pozwalała im na rozwinięcie skrzydeł.

W ostatniej kwarcie rywale potrafi ponownie doprowadzić do wyrównania dzięki trójce Martina Pahlmblada. Świetnie prezentował się jednak w swoich akcjach Przemysław Karnowski, a ważną trójkę rzucił też Szymon Szewczyk. Na 26 sekund przed końcem rzut z dystansu Tobiasa Borga ponownie zbliżył Szwedów na zaledwie jeden punkt. W kolejnej akcji Zamojski trafił tylko jeden rzut wolny, a do dogrywki doprowadził Borg.

Dodatkowe pięć minut gry przyniosło mnóstwo emocji. Goście nie dawali za wygraną i za wszelką cenę starali się uzyskać pozytywny wynik. W samej końcówce kluczowe punkty zdobywał jednak Mateusz Ponitka, co pozwoliło ostatecznie wygrać ekipie Mike’a Taylora.

W niedzielę, podczas ostatniego dnia Toruń Basket Cup, Polska zagra z Iranem. Transmisja w Polsacie Sport News od godz. 19.45.

Polska – Szwecja 82:80 (23:22, 15:18, 23:17,12:15, d. 9:7)

Polska: Waczyński 18, Zamojski 17, Karnowski 13, Szewczyk 9, Hrycaniuk 8, Cel 5, Gielo 4, Ponitka 4, Skibniewski 2, Łączyński 2, Kulig 0

Szwecja: Borg 19, Pahlmblad 13, Gaddefors 9, T. Massamba 9, Maraker 6, Kjellbom 6, Engstrom 6, Lindqvist 5, Pita 3, Liden 2, Person 2, B. Massamba 0

Powiedzieli na konferencji prasowej:

Vedran Bosnić: Graliśmy przeciwko dobremu zespołowi, który prezentował agresywną grę. Momentami to my graliśmy lepiej, momentami rywale. Podoba mi się charakter mojej drużyny oraz to że doprowadziliśmy do dogrywki. Szwecja jest w trakcie budowy zespołu z nowymi graczami, którzy nie mają zbyt wiele doświadczenia. Teraz skupiamy się na Portugalii. Musimy odpocząć, by być gotowym do tego meczu.

Christian Maraker: Zagraliśmy dobry mecz. Kilkakrotnie wracaliśmy i odrabialiśmy straty. Potrafiliśmy doprowadzić do dogrywki. To dla nas dobry znak. Nie udało nam się wygrać, ale ten mecz to dla nas krok do przodu.

Mike Taylor: Rozmawiałem z zespołem po meczu. Nie możemy powtórzyć tego, co dzisiaj się stało. Szwedzi mieli dobry plan na mecz, grali fizycznie. To był dobry przeciwnik. Mieliśmy okazję zdobyć pewność siebie. Podobał mi się wysiłek, który włożyliśmy w ten mecz oraz to że szukaliśmy sposobu na zwycięstwo. Jestem zadowolony z dwóch meczów, które do tej pory rozegraliśmy podczas tego turnieju.

Przemysław Zamojski: Przede wszystkim cieszymy się, że udało nam się wygrać po ciężkiej batalii i fizycznej grze. Było sporo przepychania, łokci. Mogliśmy to zakończyć przed dogrywką, ale się nie udało. W kluczowym momencie potrafiliśmy jednak zatrzymać Szwedów. Doświadczenie meczowe to najważniejsza sprawa przed tymi eliminacjami. Jutro będziemy przygotowywać się pod Iran i spróbujemy wygrać trzeci mecz.