Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studniówka 2024 w Toruniu. Taka była zabawa maturzystów z Zespołu Szkół Technicznych

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Studniówka Zespołu Szkół Technicznych odbyła się w piątek 2 lutego w Domu Weselnym "U Jagody" w Warszewicach
Studniówka Zespołu Szkół Technicznych odbyła się w piątek 2 lutego w Domu Weselnym "U Jagody" w Warszewicach Agnieszka Bielecka
Dobiega końca tegoroczny sezon studniówkowy szkół ponadpodstawowych z Torunia. Maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych bawili się na balu w podtoruńskich Warszewicach.

SPRAWDŹ: Które gry planszowe z Książnicy Kopernikańskiej cieszą się największym zainteresowaniem?

od 16 lat

Studniówka Zespołu Szkół Technicznych odbyła się w piątek 2 lutego w Domu Weselnym "U Jagody" w Warszewicach. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 19.

Studniówka 2024. Maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu wrócili do tradycji

Zespół Szkół Technicznych to dawna "budowlanka". Siedzibę ma przy ulicy Legionów.

Więcej informacji z Torunia i okolic przeczytasz >>>TUTAJ<<<<

Maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych po kilku latach przerwy wrócili do tradycyjnego terminu studniówki. W roku szkolnym 2021/2022 i 2022/2023 były one organizowane w listopadzie. Wypadały więc około 200 dni przed maturą. Wynikało to z obawy przed kolejnym atakiem koronawirusa na początku roku kalendarzowego, a więc w czasie, gdy takie bale zwyczajowo się odbywają.

- Także w tym roku szkolnym była propozycja, by bal zorganizować wcześniej, chociaż pandemii już nie ma, ale ostatecznie zwyciężyła opinia, że należy wrócić do tradycji - mówi Martyna Domagalska z komitetu organizacyjnego studniówki w Zespole Szkół Technicznych.

Maturzyści z tej placówki i ich rodzice zdecydowali, że studniówka odbędzie się w Domu Weselnym "U Jagody" w Warszewicach w gminie Łubianka. W tym roku swój bal mieli tu już uczniowie z VI Liceum Ogólnokształcącego i IX Liceum Ogólnokształcącego. Za tydzień w Warszewicach bawić się będą maturzyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

- Wybór padł na lokal "U Jagody", bo cena była zadowalająca i sala się spodobała. To, że studniówka odbyła się poza Toruniem nie było problemem. Wśród uczniów Zespołu Szkół Technicznych jest przecież wielu tych dojeżdżających spod Torunia - wyjaśnia Martyna Domagalska.

Studniówka 2024. Około 150 osób bawiło się na balu Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu

Na studniówce Zespołu Szkół Technicznych w Warszewicach bawiło się około 150 osób. W tym gronie było 85 uczniów z pięciu klas maturalnych. Wielu z nich przybyło na studniówkę z osobą towarzyszącą. Była też, rzecz jasna, dyrekcja szkoły, nauczyciele.

--- >>> Galerie zdjęć ze wszystkich studniówek będziemy prezentowali na stronie internetowej "Nowości" - nowosci.com.pl. Z czasem znajdą się w niej galerie zdjęć ze studniówek wszystkich szkół ponadpodstawowych funkcjonujących w Toruniu.

Do tradycji nawiązywał nie tylko termin studniówki Zespołu Szkół Technicznych, ale i jej program. Był więc oczywiście polonez, lampka szampana w ramach toastu za powodzenie na egzaminie, przemowy - w tym podziękowania dla wychowawców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto