Energa Toruń - Bourges Basket 63-88. Euroligowa porażka Katarzynek

Tomasz Urbański
11.02.2015 TORUN HALA SPORTOWA WIDOWISKOWA  ENERGA TORUN - BOURGES BASKET
11.02.2015 TORUN HALA SPORTOWA WIDOWISKOWA ENERGA TORUN - BOURGES BASKET FOT. SŁAWOMIR KOWALSKI / POLSKAPRESSE
Katarzynki nie sprawiły niespodzianki. Energa Toruń wysoko przegrała z ekipą z Francji 63-88.To był ostatni mecz Katarzynek w Eurolidze w tym sezonie przed własną publicznością. Pozostał jeszcze jeden mecz wyjazdowy - w najbliższą środę zagramy z drużyną Beretta Familia.

Euroligowa porażka Katarzynek. Energa Toruń - Bourges Basket 63-88

Od początku spotkania pojedynek przebiegał pod dyktando Bourges Basket. Katarzynki nie potrafiły zatrzymać zwłaszcza rozpędzonej Marianny Tolo. W drużynie Energi nieźle prezentowały się tylko Amanda Jackson i Maurita Reid, jak zwykle z pełnym zaangażowaniem grała Agnieszka Makowska, która pojawiła się na parkiecie w wyjściowej piątce. Trener Elmedin Omanić eksperymentował ze składem - w pewnym momencie torunianki grały z dwiema wysokimi zawodniczkami na parkiecie Tijaną Ajduković i Agnieszką Fikiel. Gra na "dwie wieże" nie przyniosła jednak większych efektów. Po pierwszej kwarcie Energa Toruń przegrywała 20-27.

Druga odsłona spotkania zaczęła się obiecująco. Skuteczny rzut za trzy punkty wykonała Katarzyna Suknarowska i ponownie odżyły nadzieje kibiców na zwycięstwo. Ale tylko na moment. Drużyna z Francji ponownie przejęła inicjatywę - duża przerwa rozpoczęła się przy stanie 34-47.

Podopieczne Valerii Garnier systematycznie powiększały przewagę. W 22 min. spotkania było 36-55, a kilka minut później 38-65. Katarzynki były bezradne zarówno w ataku, jak i w obronie. Dowód? W trzeciej kwarcie Energa zdobyła zaledwie osiem punktów, straciła dwadzieścia dziewięć… i przewaga urosła do trzydziestu czterech punktów.

W ostatniej części meczu udało się zniwelować nieco straty. Pierwsze dziewięć punktów w czwartej kwarcie rzuciła Energa. Przewaga była jednak już za duża, by myśleć o zwycięstwie. Katarzynki dzielnie walczyły, za trzy rozrzucała się Aleksandra Pawlak (3/3 - 100 proc. skuteczność). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 63-88.

To był ostatni mecz Katarzynek w Eurolidze w tym sezonie przed własną publicznością. Pozostał jeszcze jeden mecz wyjazdowy - w najbliższą środę zagramy z drużyną Beretta Familia.

Energa Toruń - Bourges Basket 63-88 (20-27, 14-20, 8-29, 21-12)

Punkty dla Energi Toruń: A. Pawlak 15, M. Reid 12, A. Jackson 8, M. Misiuk 6, A. Fikiel 5, R. Harris 5, K. Suknarowska 5, A. Makowska 4, T. Ajduković 3, R. Płonka 0.

Punkty dla Bourges Basket: M. Tolo 18, J. Leedham 15, D. Tchatchouang 15, H. Ciak 12, E. Miyem 11, C. Dumerc 7, R. Bernies 5, L. Berkani 2, P. Jannault-Lo 2, P. Salagnac 1.