Elana Toruń - Bałtyk Gdynia 3:0. Elana LIDEREM tabeli II ligi!!! [ZDJĘCIA]

Tomasz Młynek
Elana Toruń wygrała na własnym stadionie z Bałtykiem Gdynia 3:0 i objęła przodownictwo w tabeli II ligi zachodniej. Podczas meczu sędziowie pokazali zawodnikom Bałtyku dwie czerwone kartki. Zawodnik Elany Rafał Wieckowski po drugiej żółtej kartce został ukarany czerwoną i również musiał opuścić plac gry.

Mecz rozpoczęli lepiej torunianie, bowiem już w trzeciej minucie po akcji Damiana Sędziaka groźnie strzelał Radosław Mikołajczak, zmuszając do interwencji Marcina Matysiaka. Gra potem wyrównała się, w 14 min bramkarza Elany Przemysława Kryszaka zatrudnił Michał Benkowski, były to jednak miłe złego początki. W 25 min gospodarze objęli prowadzenie. Po wrzutce Mikołajczaka piłkę głową do bramki skierował Karol Lewandowski.

Bałtyk dążył do wyrównania, w 40 min bliski szczęścia był Dariusz Kudyba. Po przerwie, kiedy z boiska szybko, bo już w 47 min, został wyrzucony Więckowski, wydawało się, iż gdynianom będzie łatwiej. Niestety, w 65 min za komentarze pod adresem arbitra czerwoną kartkę dostał Król i siły się wyrównały.

W 84 min, kiedy Bałtyk stracił kapitana, bowiem drugi żółty kartonik obejrzał Martyniuk, zrobiło się już dramatycznie. Gospodarze wykorzystali przewagę liczebną. Po strzałach Pawła Mądrzejewskiego w 86 min z rzutu wolnego i rezerwowego Kelechi Ihenacho w doliczonym czasie gry - dobili gości. Bałtyk po trzech pierwszych kolejkach w grupie zachodniej II ligi ma zaledwie dwa punkty i cel, jaki postawili drużynie działacze - awans - już na samym początku rozgrywek się oddalił.

Bramki dla żółto-niebieskich zdobyli Karol Lewandowski w 25. minucie, Paweł Mądrzejewski w 86. minucie oraz Kelechi Iheanacho w 90. minucie.

Elana Toruń - Bałtyk Gdynia 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 K. Lewandowski (25), 2:0 P. Mądrzejewski (86), K. Iheanacho (90)

Elana: Kryszak - Bartkiewicz, Sobolewski, Więckowski, Wróbel - Kikowski (46 Mądrzejewski), Świderek - Grudzień (72 Zamara), Sędziak (81 Ihenacho), Mikołajczak - Lewandowski (85 Nowasielski)

Bałtyk: Matysiak - Loda, Martyniuk, Król, Benkowski - Filipiak (46 Byczkowski), Dettlaff, Jędryka (75 Hirsz), Noga (46 Ziemak) - Włodarczyk, Kudyba.

Żółte kartki: Bartkiewicz, Więckowski, Mądrzejewski (Elana) oraz Martyniuk, Król, Jędryka, Ziemak (Bałtyk)

Czerwone kartki: Więckowski (Elana) oraz Martyniuk, Król (Bałtyk)

Sędziował: Damian Skórka (Koszalin)

Elana Toruń - Bałtyk Gdynia 3:0. Wypowiedzi trenerów [VIDEO]