MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

UWAGA! Większa liczba emerytów dostanie dodatek 500 zł. Sprawdź, czy się załapiesz!

llured
Od marca 2024 r., dzięki waloryzacji rent i emerytur, większa liczba seniorów będzie kwalifikować się do "500 plus dla seniorów". Zwiększone limity dochodów umożliwią więcej osobom skorzystanie z tego wsparcia. Aby dowiedzieć się, czy się kwalifikujesz i złożyć wniosek, przeczytaj dalszą część artykułu.
Od marca 2024 r., dzięki waloryzacji rent i emerytur, większa liczba seniorów będzie kwalifikować się do "500 plus dla seniorów". Zwiększone limity dochodów umożliwią więcej osobom skorzystanie z tego wsparcia. Aby dowiedzieć się, czy się kwalifikujesz i złożyć wniosek, przeczytaj dalszą część artykułu. brak
Od marca 2024 roku, dzięki waloryzacji rent i emerytur, większa grupa seniorów będzie kwalifikować się do otrzymania dodatkowego wsparcia finansowego w postaci "500 plus dla seniorów". Wzrosły limity dochodów, umożliwiając szerszej liczbie osób skorzystanie z tego świadczenia. Zobacz, jak złożyć wniosek i zobacz, czy się kwalifikujesz.

Więcej seniorów kwalifikuje się do świadczenia

Dotychczasowe limity dochodów, które uprawniały do otrzymania dodatku "500 plus dla seniorów", zostały podniesione dzięki ostatniej waloryzacji rent i emerytur. Teraz osoby, których emerytury lub renty nie przekraczają wartości 2 tys. 419,33 zł, mogą ubiegać się o to wsparcie.

Zmiany w progach dochodowych

Nie tylko próg dochodowy umożliwiający otrzymanie dodatkowego wsparcia został zwiększony, ale także limit umożliwiający dostanie maksymalnej kwoty świadczenia. Obecnie wynosi on 1 tys. 919,33 zł. To oznacza, że osoby, których dochody sytuują się pomiędzy tym limitem a 2 tys. 419,33 zł, mogą otrzymać pełną kwotę wsparcia.

Polecamy

Jak otrzymać dodatek?

SPRAWDŹ W GALERII JAK OTRZYMAĆ TEN DODATEK

Podniesienie limitów dochodów uprawniających do otrzymania dodatku "500 plus dla seniorów" otwiera drogę do większego wsparcia finansowego dla szerokiej grupy osób w wieku emerytalnym. Składając odpowiedni wniosek w ZUS, można sprawdzić swoje uprawnienia i zyskać dodatkowe środki na poprawę jakości życia. Nie zwlekaj - sprawdź swoje możliwości i ubiegaj się o to świadczenie już dziś.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: UWAGA! Większa liczba emerytów dostanie dodatek 500 zł. Sprawdź, czy się załapiesz! - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto