Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Toruńskie kawiarnie. W Toruniu pojawił się nowy, nietypowy lokal! To nie jedyny lokal, który otworzy się w najbliższych dniach

Katarzyna Kucharczyk
Katarzyna Kucharczyk
Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe Pixabay
Na mapie Torunia pojawiły się nowe miejsca! Powstaje nowa kawiarenka łącząca pokolenia, a także urozmaicono klubową toruńską strefę.

Kawiarenka Usług Społecznych

W niedzielę, 21 stycznia, czyli w Dzień Babci, Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom otwiera Międzypokoleniową Kawiarenkę Usług Społecznych. Mieści się ona przy ul. Kościuszki 23/1, czyli w siedzibie Toruńskiego Sztabu Pomocy Ukrainie. I choć kawiarenka dedykowana jest seniorom, każdy może do niej zawitać! Dlaczego seniorom? Pyta wielu torunian. Przede wszystkim dlatego, że seniorzy, jako grupa społeczna, bardzo często dotknięci są samotnością. Niekiedy odczuwają też zagubienie, bo trudno jest im nadążyć za szybko rozwijającym się światem. W kawiarence znajdą nie tylko pyszną kawę czy towarzystwo, ale także zyskają możliwość zadawania pytań, poznania rozwijającego się świata.

Należy zaznaczyć, że w Międzypokoleniowej Kawiarence Usług Społecznych będą odbywały się także wydarzenia kulturalne – koncerty, spotkania tematyczne, imprezy integracyjne czy warsztaty. Specjalnie na otwarcie zorganizowany zostanie koncert zespołu Retro Band. Start już o godz. 15.00! Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom, który prowadzić będzie kawiarenkę, otwarty jest na potrzeb mieszkańców. Otwarcie lokalu będzie szansą na poznanie potrzeb mieszkańców, wysłuchania sugestii, ale także wysłuchania lokalnej społeczności.

Zajrzyj koniecznie:

– W dniu otwarcia chcemy stworzyć atmosferę, w której każdy będzie czuł się mile widziany i doceniony. To doskonały czas na otwarte rozmowy, wymianę uścisków i wzajemne wsparcie – informuje Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom.

Kawiarenka ma być także miejscem, gdzie spotkają się pokolenia, miejscem, w którym nikt nie poczuje się wykluczony. Bezsprzecznie – takiego lokalu w Toruniu jeszcze nie było i dopiero teraz widać, jak był on potrzebny!

Nowy klub po dawnej Bajce

Niedawno informowaliśmy Czytelników Nowości o tym, że znany i lubiany klub Bajka zniknął z mapy Torunia. W internecie pojawiła się jednak wiadomość, że w jego miejscu powstało coś nowego. Largo. Taką nazwę nosi nowe imprezowe miejsce, w którym torunianie i turyści będą mogli oddać się tanecznej zabawie. Wielkie otwarcie przewidziane zostało na sobotę, 20 stycznia, o godz. 21.00. Dla pierwszych stu osób klub przewidział niespodzianki na barze.

Dla wielu miłośników dobrej zabawy to dobra wiadomość! Przyzwyczajeni do lokalizacji Bajki cieszą się, że w tym samym miejscu pojawiła się inna imprezowa siedziba, w której spotkają się z muzyką lat 80., 90. i 00, a także z R&B, dance, latino oraz współczesną muzyką radiową. Najbliższą sobotnią noc urozmaicą także muzyczne i artystyczne niespodzianki.

– Stwórzmy razem nową historię tego miejsca! – apelują na Facebooku organizatorzy imprezy w klubie Largo.

Disco sala w Arsenale

Kultowy już klub muzyczny Arsenal poinformował także, że i u nich nadchodzą zmiany! W piątek, 19 stycznia otworzy się nowa sala w klimacie disco! To prawdziwa gratka dla miłośników tego typu muzyki. Arsenal jest jedynym klubem w Toruniu, gdzie jednej nocy można doświadczyć dwóch imprez dotykających różnych gatunków muzycznych. Na drugiej z sal przeważają gatunki muzyczne takie trance, dance, EDM, electro, commercial oraz techno. Z okazji otwarcia nowej sali dla pierwszych stu osób przygotowano lampkę szampana.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto