Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Odczarowali własną halę. Marwit Toruń - Clearex Chorzów 3:2

Łukasz Urbański
Pierwsze zwycięstwo na własnym parkiecie zanotowali piłkarze halowi Marwitu Toruń. W 7. kolejce Futsal Ekstraklasy podopieczni Romana Smirnowa pokonali Clearex Chorzów 3:2 (2:0).

Na prowadzenie Marwit w 11. minucie wyprowadził Ukrainiec Denys Diemieshev. Torunianie nie zwalniali tempa i minutę przed końcem pierwszej połowy po znakomitej kontrze futbolówkę do pustej bramki skierował kapitan Michał Maciąg. Po zmienię stron kontaktową bramkę zdobyli gracze z Chorzowa. Dobrze spisującego się Macieja Fołtyna pokonał Mirosław Miozga. Marchewkowi nie podłamali się utratą bramki i szybko odpowiedzieli trafieniem Daniela Lebiedzińskiego. W końcówce meczu gospodarze rozluźnili się i 3 sekundy przed końcowym gwizdkiem po podaniu z autu piłkę w siatce umieścił Tomasz Raczak.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu futsalowcy Marwitu po siedmiu kolejkach zajmują szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 11 oczek. Liderem z 18 punktami jest zespół Red Devils Chojnice.

Marwit Toruń - Clearex Chorzów 3:2 (2:0)
Denys Diemishev 11, Michał Maciąg 19, Daniel Lebiedziński 28 - Mirosław Miozga 26, Tomasz Raczak 40

Marwit: Foltyn – Maciąg, Wojciechowski, Koretskyi, Kończalski, Morozov, Diemishev, Lebiedziński, Szczepaniak, Kieper, Matusiak, Szamotij, Sekretarski

Clearex: Pstrusiński – Miozga, Salisz, Krzywka, Seget, Lutecki, Grecz, Wojtynka, Łopuch, Podobiński, Rabczak, Potempa