Sokoły Toruń z medalem mistrzostw Polski juniorów. Tak kibicowaliście młodym hokeistom!

Joachim Przybył
Kibice na meczu Sokoły Toruń - Polonia Bytom
Kibice na meczu Sokoły Toruń - Polonia Bytom Piotr Lampkowski
Legenda klubu Jarosław Dołęga w roli trenera i wielu utalentowanych graczy w składzie. Sokoły Toruń trzecią drużyną juniorów w Polsce. Na najlepszych czekamy w Tauron Hokej Lidze.

Najlepsze drużyny do lat 20 w Polsce rywalizowały od wtorku w finałach Centralnej Ligi Juniorów na Tor-Torze. Gospodarze pod wodzą trenera Jarosław Dołęgi nie ukrywali medalowych aspiracji. Na inaugurację turnieju wygrali 3:2 (1:2, 2:0, 0:0) z Naprzodem Janów Katowice po bramkach Patryka Napiórkowskiego, Eryka Schafera i Aliaksandera Sadouskiego.

W drugim meczu ograli 5:3 (1:0, 2:1, 2:2) MOSM Tychy, dwa gole strzelili Eryki Oliwier Kurnicki, jeden dołożył Michał Nawrot. To zwycięstwo już zapewniło torunianiom awans do sobotnich półfinałów

W ostatnim meczu z Niedźwiadkami Sanok torunianie wygrali najefektowniej, bo 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) i przypieczętowali 1. miejsce w grupie. W tym meczu krążek do siatki kierowali Patryk Napiórkowski 2, Usevalad Salnik, Jacek Juchniewicz, Nawrot i Artur Fraszko.

W sobotę na placu boju zostały już tylko cztery najlepsze drużyny. Torunianie trafili na mistrza Polski z dwóch ostatnich sezonów Polonię Bytom. Mecz był bardzo wyrównany, momentami z dużą przewagą młodych hokeistów z Torunia. Niestety, zabrakło skuteczności pod bramką rywala, zwłaszcza w ostatniej tercji. Mimo wielu okazji (33 celne strzały), nie udało się pokonać Tobiasza go. O awansie Polonii do finału zadecydował więc jeden gol, zdobyty już w 2. minucie spotkanie.

Tak wyglądał mecz Sokoły Toruń - Polonia Bytom na lodowisku i trybunach - zobaczcie zdjęcia!

Sokołom został w niedzielę finał pocieszenia, czyli mecz o brązowy medal. Tym razem byli lepsi od rywala i wygrali z JKH GKS Jastrzębie 3:1 (1:0, 0:1, 2:0). Kibicom nie zabrakło emocji. Po dwóch tercjach był remis. Gospodarze prowadzili od 8. minuty po golu Aliaksandra Sadouskiego, ale pod koniec 2. tercji wyrównał Maciej Poręba. W ostatniej tercji najpierw bramkarza JHK GKS pokonał Patryk Napiórkowski, a medal dla Torunia przypieczętował Jacek Juchniewicz w 54. minucie.

• Sokoły Toruń: Igor Tyczyński, Karol Marczak - Oliwier Kurnicki, Mateusz Błotnicki, Aliaksander Sadouski, Michał Gołębiewski, Patryk Napiórkowski, Wiktor Osmołowski, Eryk Schafer, Usevalad Salnik, Michał Wiwatowski, Michał Nawrot, Adam Kowalski, Emil Szotkiewicz, Jacek Juchniewczi, Filip Wiensak, Michał Cybulski, Miłosz Dobrzyński, Artur Fraszko, Vladislav Seliun, Jakub Izdebski. Trener Jarosław Dołęga.