Futsal Świecie – AZS UMK Toruń. Zobacz zdjęcia

Jakub Keller
Futsal Świecie pokonał 22 lutego 2022r. AZS UMK Toruń 13:1
Futsal Świecie pokonał 22 lutego 2022r. AZS UMK Toruń 13:1 Jakub Keller
Futsal Świecie rozgromił AZS UMK Toruń w meczu ostatniej kolejki II ligi futsalu. Świecianie już wcześniej zapewnili sobie awans.
od 16 lat

Zespół ze Świecia bez wątpienia był faworytem tego spotkania. Miejscowi od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku. Już w 4. minucie na prowadzenie swój zespół wyprowadził Dawid Bocian. Do przerwy świecianie prowadzili aż 9:0. O dziwo mocnym akcentem drugą połowę rozpoczęli goście, którzy szybko zdobyli pierwszego i jak się później okazało ostatniego gola w tym meczu. Gospodarze natomiast w drugiej połowie do swojego dorobku dołożyli jeszcze cztery trafienia.

- To był bardzo ciężki mecz. Wiedzieliśmy, że Futsal Świecie to trudny rywal. Ale walczyliśmy. Trochę brakowało nam skuteczności. Sam zepsułem kilka okazji - powiedział po meczu Maciej Perlak, zawodnik AZS UMK Toruń.

- Cieszymy się, że w taki sposób zakończyliśmy rozgrywki ligowe. Takie zwycięstwa budują morale drużyny. Zawodnicy wiedzieli, że muszą postawić kropkę nad „i” – stwierdził natomiast Maciej Grocki, kierownik Futsal Team.

Przypomnijmy, że mecz ten miał zostać rozegrany 19 lutego. Futsal Świecie miał wtedy z kibicami świętować awans do I ligi. Spotkanie jednak zostało przełożone ze względu na silne wichury. - Z świętowaniem wstrzymujemy się do 5 marca, czyli do gali finałowej Stalex Ligi - skwitował Maciej Grocki.

Futsal Świecie - AZS UMK Toruń 13:1 (9:0)

Bramki: Marcin Janus 4, Dawid Bocian 3, Wojciech Ernest 2, Szymon Kocieniewski, Maciej Góra, Adam Kolmajer, Marcin Wanat (FŚ) oraz Miłosz Kurlus (AUT).

Futsal Świecie: Semrau – Wiśniewski, Kiełpiński, Wanat, Ernest oraz Góra, Bocian, Kolmajer, Kocieniewski, Kaczkowski, Janus, Olkiewicz, Piotrowski.

AZS UMK Toruń: Brzeziński, Janusz, Perlak, Wasilkiewicz, Zwolankowski oraz Kurlus, Sadowski, Warczyński, Żurkiewicz.

Tak było na trybunach świeckiej hali podczas meczu Futsal Świecie - Red Dragons Pniewy