Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Weekend w Toruniu. Przed mieszkańcami wiele magicznych koncertów, warsztatów i niecodziennych wydarzeń

Katarzyna Kucharczyk
Katarzyna Kucharczyk
Pierwszy weekend lutego właśnie się rozpoczyna! Mimo że pogoda nie rozpieszcza, kultura zapewnia słoneczną pustkę. W najbliższe dni w Toruniu dziać będzie się naprawdę sporo! Jak co tydzień, przygotowaliśmy dla naszych Czytelników harmonogram najciekawszych wydarzeń, które mogą stać się świetną rozrywką w pochmurne dni. Zapraszamy do lektury.

Piątek, 2 lutego

 • Godz. 17.00 – VI Pieszy rajd po zmroku – toruńskie pomniki przyrody nocą. Obowiązkiem uczestnika jest posiadanie latarki i odblasków. Rajd odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych. Obowiązują zapisy pod adresem: komisja.mł[email protected].
 • Godz. 17.00 oraz godz. 20.00 – ARTur Moon, czyli koncert w ciemności w CKK Jordanki. Co by się stało, jakbyśmy wyłączyli zmysł widzenia i zaczęli polegać tylko na zmyśle słuchu, który całkowicie oddałby się muzyce? Na te i wiele innych rodzących się pytań odpowiedzą sobie uczestnicy, będąc częścią koncertu. Wydarzenie biletowane. Bilety do nabycia w kasie biletowej CKK Jordanki oraz online.
 • Godz. 18.00 – Koncert Charytatywny Disney Century Music w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. Wystąpią wokaliści z toruńskich szkół oraz orkiestra Szkoły Muzycznej. Organizatorzy zachęcają do wpłacania cegiełek na rzecz fundacji „Na ratunek zwierzętom”.
 • Godz. 18.00 – Stach Bukowski w Kombinacie Kultury. Bilety w dniu koncertu w cenie 70 złotych. Dostępne na goingapp.pl.
 • Godz. 18.00 – Zdjęcie roku 2023 – pokaz, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Wejściówce.
 • Godz. 19.00 – Spotkania z baśnią i żywymi dźwiękami w Arkada Joga Toruń – Studio Terapii Ruchem, ul. Turystyczna 89. Wstęp płatny.
 • Godz. 20.00 – Bal Karnawałowy w Hotelu Mercure. Cena: 230 zł za osobę. W celu dokonania rezerwacji miejsc należy zadzwonić pod numer 500-267-068.
 • Godz. 21.00 – Koncert akustyczny Shota Adamashvili, artysty z Gruzji, w Hipisówce. Wstęp wolny.

Sobota, 3 lutego

 • Godz. 7.00 – Żuławy – starym pociągiem na ferie na Pomorzu. Historyczny pociąg turystyczny ŻUŁAWY zostanie uruchomiony w sobotę 3 lutego 2024 roku. Przejazd specjalny uruchomiony zostanie w trakcie ferii szkolnych w województwie pomorskim, skład pokona ciekawą trasę kolejową oddaną po długoletnim remoncie – z Torunia przez Grudziądz, Kwidzyn i Malbork do Gdańska i z powrotem. Bilety dostępne na stronie turkol.pl.
 • Godz. 9.00 – Kurs od podstaw „Jak szyć?” Pracownia Artystyczna Uszyjmisie. Warsztaty dwudniowe. Koszt 830zł.
 • Godz. 9.00 – Wycieczka piesza „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie turystów o godz. 9.00 na przystanku MZK linii nr 11 w Czerniewicach (ul. Zdrojowa), skąd nastąpi wyjście na trasę: Czerniewice – Rudak – Stawki, z zakończeniem na Podgórzu w (Parku Tysiąclecia).
 • Godz. 10.00 – Kopernikańskie Marsze na Orientację w Parku Tysiąclecia w Toruniu.
 • Godz. 10.00 – Ślubny dzień otwarty w Pałacu Widokowym.
 • Godz. 10.30 – Tańce w kręgu i linii. Warsztaty taneczne w MDK. Zapisy pod numerem telefonu 606 691 573. Koszt – 25 zł w dniu warsztatów.
 • Godz. 13.00 – Bachata od podstaw w Studio Tańca "Nie po palcach". Koszt 60 zł za osobę
 • Obowiązkowe zapisy pod numerem telefonu 782-076-829.
 • Godz. 15.00 – Zumba&Bachata w Domu Muz. Obowiązują zapisy u Tomka Florja, organizatora poprzez portal Facebook. Wejście na jedne zajęcia wynosi 50 złotych, na oba 85 złotych.
 • Godz. 18.00 – Potańcówka karnawałowa z kapelą HrayBery w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Bilety do nabycia online i w kasie Muzeum: 30 zł – normalny, 25 zł – ulgowy.
 • Godz. 18.00 – Pokaz filmu Odbicie, czyli historię Marcina Gręźlikowskiego oraz Andrzeja Poprostu. Bodyfikacje, wstęp wolny.
 • Godz. 18.00 – Kirtan Music Night w Towarzystwie Naukowym w Toruniu. Interaktywny koncert z mantrami. Bilety dostępne w serwisie biletomat.pl.

Niedziela, 4 lutego

 1. Godz. 11.00 – Katarzyna Rumińska: “FDM Floop”. Wystawa w Galerii Sztuki Wozownia. Wstęp wolny.
 2. Godz. 11.00 – Jolanta Rejs: Fragmenty – Święta i nierządnica. Wystawa w Galerii Sztuki Wozownia. Wstęp wolny.
 3. Godz. 13.00 – Koncert Uczniów Toruńskiej Szkoły Perkusji. O godzinie 13:00 - klasa Fortepianu, o godzinie 14:00 - klasa Śpiewu, o godzinie 14:30 - klasa Perkusji, Gitary i Basu. Występ w TSP. Wstęp wolny.
 4. Godz. 17.00 – Zaczarowana piosenka – zimowy koncert uczniów wieńczący pracę w semestrze zimowym. Fundacja Artystyczna ShowTime i Studio Piosenki Metro Toruń zaprasza do WOAKu. Bilety dostępne w serwisie evently.pl.
 5. Godz. 18.00 – Koncert pianisty Mieczysława Kokota w Torunianka Cafe. Bilety w cenie 35 złotych do nabycia w ka

  wiarni.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Weekend w Toruniu. Przed mieszkańcami wiele magicznych koncertów, warsztatów i niecodziennych wydarzeń - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto