Toruń. Od 25 lutego Małgorzata Jorka pełni obowiązki szefa policji

Waldemar Piórkowski
Waldemar Piórkowski
W czwartek odbyło się pożegnanie komendanta Macieja Lewandowskiego i jednocześnie przejęcie nowych obowiązków przez Małgorzatę Jorkę.
W czwartek odbyło się pożegnanie komendanta Macieja Lewandowskiego i jednocześnie przejęcie nowych obowiązków przez Małgorzatę Jorkę. Fot KMP Toruń
Udostępnij:
Na emeryturę po 30-latach służby w policji przeszedł Komendant Miejski Policji w Toruniu inspektor Maciej Lewandowski. W czwartek odbyło się jego oficjalne pożegnanie, a obowiązki szefa toruńskiej policji przejął dotychczasowy Pierwszy Zastępca Komendanta mł. insp. Małgorzata Jorka. To pierwsza kobieta na tym stanowisku w historii Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Obejrzyj: Toruń. Most drogowy w nowej odsłonie[video]19451[/video]

Uroczysty apel pożegnalny

Przypomnijmy, że komendant Lewandowski służbę w Policji rozpoczął w sierpniu 1991 roku jako aplikant w kompani wywiadowców Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, W 1993 trafił do Komendy Rejonowej Policji Bydgoszcz Wyżyny i był funkcjonariuszem pionu operacyjno- rozpoznawczego. W listopadzie 1999 objął pierwsze stanowisko kierownicze. Został szefem sekcji Zespołu Operacyjno -Rozpoznawczego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo. W 2002 został mianowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Sekcji Wydziału Kryminalnego KP Bydgoszcz- Śródmieście. Od 2004 roku był Kierownikiem Sekcji Operacyjno - Rozpoznawczej ds. poszukiwań i identyfikacji osób Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. W tym samym wydziale został też kierownikiem sekcji dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Od lutego 2012 swoją służbę związał z Toruniem jako Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu. Od lutego 2016 dowodził garnizonem toruńskim jako Komendant Miejski Policji w Toruniu.

W czwartek, odchodzącego na emeryturę komendanta na uroczystym apelu, dziękując za służbę, pożegnał Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy - nadinsp. Piotr Leciejewski oraz wielu zaproszonych gości.

Od 25 lutego decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotra Leciejewskiego, pełniącym obowiązki Komendanta Miejskiego Policji Toruniu będzie dotychczasowy Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Małgorzata Jorka.

Najpierw w Bydgoszczy, potem w Toruniu

Małgorzata Jorka swoją służbę rozpoczęła w pionie prewencji w roku 1995 jako aplikant Wydziału Prewencji. W czerwcu 1999 trafiła do pionu kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście a w 2002 roku została Kierownikiem Referatu Kryminalnego w tamtej jednostce. Od stycznia 2003 roku rozpoczęła służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, jako Kierownik Sekcji w Wydziale Postępowań Administracyjnych, a w 2006 objęła stanowisko Kierownika Sekcji Zespołu Dochodzeniowo - Śledczego dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Od maja 2016 roku swoje służbowe losy związała się z Toruniem, gdzie objęła stanowisko Zastępcy Komendanta, a w styczniu 2021 Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie