MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kujawsko-Pomorskie. Od 1 maja zmiany na stanowiskach kierowniczych w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy i Toruniu

red
30 kwietnia br. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Jakub Gorczyński, w obecności swoich zastępców, wręczył insp. Witoldowi Markiewiczowi oraz podinsp. Mariuszowi Gaikowi rozkazy personalne powierzające obowiązki na nowych stanowiskach.
30 kwietnia br. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Jakub Gorczyński, w obecności swoich zastępców, wręczył insp. Witoldowi Markiewiczowi oraz podinsp. Mariuszowi Gaikowi rozkazy personalne powierzające obowiązki na nowych stanowiskach. KWP w Bydgoszczy
Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy z dniem 1 maja powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy podinspektorowi Mariuszowi Gaikowi, dotychczasowemu szefowi toruńskich policjantów. Tego samego dnia pełniącym obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu został inspektor Witold Markiewicz, dotychczas dowodzący bydgoskimi policjantami.

Obaj policjanci to doświadczeni oficerowiie od kilku lat zajmujący stanowiska kierownicze.

Inspektor Witold Markiewicz w szeregi policji wstąpił w maju 1995 roku. Przez wiele lat związany był w Komendą Miejską Policji w Grudziądzu, gdzie pełnił służbę na różnych stanowiskach w pionie kryminalnym. W roku 2016 przeniesiono go do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, gdzie był Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji. Do Bydgoszczy trafił w lutym 2019 na stanowisko Zastępcy Komendanta. Od czerwca 2020 roku był Komendantem Miejskim Policji w Bydgoszczy. W czasie służby odznaczony został prezydenckim srebrnym medalem „Za Długoletnią służbę” oraz ministerialną srebrną Odznaką Zasłużony Policjant.

Podinspektor Mariusz Gaik do policji wstąpił w styczniu 1996 roku. W karierze zawodowej najdłużej związany był z komendą Policji w Żninie, gdzie pełnił służbę na różnych stanowiskach, zarówno w pionie kryminalnym, jak i prewencji. Od stycznia 2017 roku pełnił obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią. Od marca 2018 roku kierował pracą żnińskich policjantów, natomiast od stycznia 2023 roku dowodził toruńskim garnizonem. W służbie odznaczony został prezydenckim srebrnym medalem „Za Długoletnią służbę” oraz ministerialną brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Już dziś (30.04.2024 r.) Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Jakub Gorczyński w obecności swoich zastępców wręczył obu policjantom rozkazy personalne powierzające obowiązki na nowych stanowiskach.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto