MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń i region. Strażnicy więzienni poszukiwani! Ostatnie dni rekrutacji. Znamy zarobki i wysokość wszystkich dodatków

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Zainteresowani pracą strażnika w areszcie w Toruniu (podobnie jak w Bydgoszczy, Grudziądzu i Koronowie) mają jeszcze kilka dni czasu, by złożyć dokumenty. Na jakie zarobki i dodatki mogą liczyć? Konkretne kwoty - w tekście.
Zainteresowani pracą strażnika w areszcie w Toruniu (podobnie jak w Bydgoszczy, Grudziądzu i Koronowie) mają jeszcze kilka dni czasu, by złożyć dokumenty. Na jakie zarobki i dodatki mogą liczyć? Konkretne kwoty - w tekście. Grzegorz Olkowski
Do 1 marca Służba Więzienna czeka na zgłoszenia kandydatów do pracy w charakterze strażników. Etaty czekają w Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu i Koronowie. Na jakie konkretnie zarobki i dodatki można liczyć w 2024 roku?

Do 1 marca Służba Więzienna czeka na zgłoszenia osób zainteresowanych pracą w charakterze strażników w "Okrąglaku", czyli areszcie śledczym w Toruniu (formalnie to oddział zewnętrzny Zakładu Karnego w Inowrocławiu). Tutaj do obsadzenia są cztery etaty. Ale tacy sami pracownicy poszukiwani są także w obu aresztach śledczych w Bydgoszczy (Bydgoszcz i Fordon), w Grudziądzu i Koronowie.

Planowany termin przyjęcia do pracy strażników określono na pierwszy II/III kwartał 2024 roku. Podano też dokładnie zarobki i wszystkie dodatki.

Oto pensje dla strażników w areszcie. Do tego: szybsza emerytura i większy urlop

"Zostając funkcjonariuszem Służby Więziennej zyskujesz wynagrodzenie na start w wysokości co najmniej 4 312 zł netto dla osób poniżej 26 roku życia i 4 073 zł netto dla osób powyżej 26 roku życia. Po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu w zakresie szkoły podoficerskiej wynagrodzenie będzie wynosiło co najmniej 4 729 zł na rękę dla osób poniżej 26 roku życia i 4 435 zł netto dla osób powyżej 26 roku życia" - podała Służba Więzienna w ogłoszeniu rekrutującym strażników działu ochrony w Toruniu.

To jednak absolutnie nie wszystko, czym chce przyciągnąć kandydatów do pracy Służba Więzienna. Jako dalsze zalety wymienia: możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby, dogodny rozkład czasu pracy w systemie 8 lub 12 godzinnym - wielozmianowym, a także atrakcyjny system urlopowy. Jaki?

To na początek 26 dni urlopu wypoczynkowego, a po 10 latach służby - 31 dni, po 15 latach służby - 35 dni, a po 20 latach - 39 dni urlopu wypoczynkowego.

Trzynastka, nagrody i inne dodatki finansowe - oto ich wysokość

Funkcjonariuszom Służba Więzienna gwarantuje również nagrodę roczną, czyli tzw. trzynastkę w wysokości ok. 4 570 zł netto. Poza tym jeszcze nagrody uznaniowe oraz jubileuszowe. Pierwsza taka należy się po 20 latach służby i pracy. Są też jednak jeszcze przewidziane nagrody za zastępstwa funkcjonariuszy, którzy byli chorzy i nie było ich w służbie. Ci, którzy ich zastępowali mogą liczyć na wyróżnienie w formie urlopu.

Jakie jeszcze dodatkowe pieniądze funkcjonariuszom się należą? "Raz w roku wypłata równoważnika za umundurowanie w kwocie ok. 2 200 zł netto. Dofinansowanie do wypoczynku dla siebie i członków rodziny w wysokości ok. 400 zł netto na osobę i zwrot kosztów dojazdu do służby" - czytamy w ogłoszeniu SW.

Poza tym należy się jeszcze rekompensata pieniężna za wypracowane nadgodziny - to około 30 zł netto za jedną nadgodzinę.

Ponadto po 2 latach służby przechodząc do służby stałej funkcjonariusz zyskuje prawo do uzyskania:

  • zasiłku na zagospodarowanie w wys. ok. 4 570 zł netto;
  • pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego tj. w 2024 roku ok. 62 500 zł netto;
  • comiesięcznego równoważnika za brak lokalu mieszkalnego w wys. ok. 310 zł netto;

Gdzie mają się zgłaszać kandydaci do pracy?

Wymagane dokumenty należy w terminie do 1 marca br. przesłać za pośrednictwem poczty tradycyjnej jako list polecony na adres: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy, ul. Wały Jagiellońskie 4, 85-131 Bydgoszcz z dopiskiem „Nabór na stanowisko strażnika działu ochrony Aresztu Śledczego/Zakładu Karnego w - tu podać miejscowości.)”. Liczy się data wpływu do jednostki.

Ale dokumenty można też złożyć bezpośrednio w jednostce, do której prowadzony jest nabór. Szczegółowych informacji dotyczących postępowania kwalifikacyjnego można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00 pod numerem telefonu 519 831 896.

WAŻNE. Wymagania stawiane kandydatom na funkcjonariusz Służby Więziennej:

Kandydat na funkcjonariusza SW powinien posiadać wykształcenie co najmniej średnie. Niekonieczne, ale mile widziane jest posiadanie uprawnień instruktora sportów walki lub strzelectwa sportowego.

Poza tym funkcjonariuszem może zostać tylko taka osoba, która:

  • posiada obywatelstwo polskie;
  • posiada uregulowany stosunek do służby wojskowej;
  • korzysta z pełni praw publicznych;
  • która daje rękojmię prawidłowego wykonywania powierzonych zadań;
  • która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe albo wobec której nie został wydany prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne o takie przestępstwo, a także nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne o takie przestępstwo;
  • daje rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;
  • posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto