MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Czy spełniasz te warunki uprawniające do otrzymania dodatkowych 700 zł do emerytury jako osoba starsza?

llured
Wideo
od 7 lat
Seniorzy, którzy obchodzą swoje 100. urodziny od 1 marca 2024 roku, mogą spodziewać się dodatkowego wsparcia finansowego w postaci podwyższonej emerytury. Zwiększenie świadczenia honorowego o ponad 700 zł miesięcznie może stanowić istotną ulgę dla tych, którzy osiągnęli tak pokaźny wiek. Dowiedz się, czy należysz do tej szczególnej grupy i jakie kroki podjąć, by skorzystać z tego dodatkowego wsparcia.

Podwyżka emerytury dla stulatków

Seniorzy, którzy w marcu 2024 roku obchodzą swoje 100. urodziny, otrzymają podwyższone świadczenie honorowe. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez ZUS, wysokość emerytury dla tej grupy wzrośnie o imponujące 700 zł miesięcznie. Jest to istotna pomoc finansowa dla osób osiągających tak zaawansowany wiek.

Stała kwota świadczenia honorowego

Warto zaznaczyć, że raz przyznana "dodatkowa emerytura" dla stulatków pozostaje niezmienna i jest wypłacana do końca życia w tej samej wysokości. Oznacza to, że nawet jeśli wysokość kwoty dla kolejnych roczników może się zmieniać, to raz przyznane świadczenie pozostaje stałe.

Polecamy

Jak sprawdzić czy na pewno należysz do tej grupy?

Wniosek o dodatkowe świadczenie

Jeśli należysz do grupy seniorów, którzy mają prawo do podwyższonej emerytury, warto złożyć stosowny wniosek w ZUS. Dzięki temu można mieć pewność, że otrzymuje się wszystkie należne świadczenia finansowe.

Podwyższenie emerytury o ponad 700 zł miesięcznie stanowi istotną ulgę dla seniorów, którzy obchodzą swoje 100. urodziny od 1 marca 2024 roku. Jeśli należysz do tej szczególnej grupy, nie zapomnij sprawdzić swoich praw i skorzystać z dodatkowego wsparcia finansowego, które może być cenną pomocą w życiu codziennym.

Poznaj ciekawe grupy lokalne na Facebooku:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Czy spełniasz te warunki uprawniające do otrzymania dodatkowych 700 zł do emerytury jako osoba starsza? - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto