MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń. 28-letnia Angelika K. ugodziła nożem w brzuch narzeczonego! Ledwo przeżył... "Oskarżona przyznała się do winy"

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
28-letnia Angelika K. z Osieka nad Wisłą (gmina Obrowo) ugodziła narzeczonego Jarosława Ś. nożem w brzuch. Cios uszkodził tętnicę... Proces kobiety ruszyć ma w poniedziałek, 20 maja, w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Spodziewane jest wyłączenie jego jawności.
28-letnia Angelika K. z Osieka nad Wisłą (gmina Obrowo) ugodziła narzeczonego Jarosława Ś. nożem w brzuch. Cios uszkodził tętnicę... Proces kobiety ruszyć ma w poniedziałek, 20 maja, w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Spodziewane jest wyłączenie jego jawności. shutterstock/Polska Press
Surowa kara więzienia grozi 28-letniej Angelice K., która w Osieku nad Wisłą pod Toruniem ugodziła nożem na narzeczonego. Ledwo przeżył - dowodzą śledczy. Jej proces ruszy już w maju - w poniedziałek (20.05).

Od 3 do 15 lat więzienia - taka kara grozi teraz młodej kobiecie, która ugodziła nożem w brzuch swojego narzeczonego Jarosława Ś. w Osieku nad Wisłą (gmina Obrowo). Jak przekazuje prokuratura, mężczyzna doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a cios realnie naraził go na śmierć.

Piątek w Osieku nad Wisła. Angelika chwyciła za nóż, a cios uszkodził tętnicę

Osiek nad Wisłą to malowniczo położona nad jeziorem miejscowość w gminie Obrowo (pow. toruński). Do dramatycznych wydarzeń w jednym z domów doszło tutaj w piątek, 16 czerwca 2023 roku. W domu tym wspólnie wtedy mieszkali 28-letnia Angelika K. i jej konkubent Jarosław Ś.

Jak ustaliła prokuratura, między 28-letnią narzeczonymi doszło tego dnia do kłótni. Poziom emocji był tak ogromny, że w pewnym momencie młoda kobieta chwyciła za kuchenny nóż...

- Podczas tej podczas kłótni zadała cios nożem pokrzywdzonemu Jarosławowi Ś., który ugodził go w brzuch, powodując ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu - przekazuje prokurator Joanna Becińska z Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód, mówiąc o przestępstwie opisanym w art. 156 par. 1 pkt 2 Kodeksu karnego.

Mężczyzna otarł się o śmierć. Cios był jeden, ale z bardzo poważnymi skutkami. Jak przekazuje "Nowościom" Sad Okręgowy w Toruniu, gdzie kobieta niebawem będzie sądzona, ostrze nożna dotarło do jamy otrzewnej, a także uszkodziło tętnicę nadbrzusza.

Więcej informacji z Torunia i okolic przeczytasz >>>TUTAJ<<<<

Mężczyzna trafił do szpitala i przeżył. Śledczy są jednak przekonani, że w efekcie ataku nie tylko doznał wspomnianego ciężkiego urazu, ale i tego, że jego życie było zagrożone.

Młoda kobieta z Osieka przyznała się do winy. Dlaczego to zrobiła?

Po tych dramatycznych wydarzeniach Angelika K. została zatrzymana przez policję. Potem była ponownie przesłuchiwana w prokuraturze. Przedstawiono jej zarzuty, ale nie wnioskowano do sadu o tymczasowe aresztowanie - tego nie uznano za konieczne.

-Oskarżona kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu. Złożyła wyjaśnienia, ale o ich szczegółach - mając na względzie zarówno interes pokrzywdzonego, jak i sytuację samej oskarżonej - nie będziemy informować - zaznacza prokurator Joanna Becińska. (Chodzi o wrażliwą materię ze sfery prywatnej obojga partnerów - przyp. red).

Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód śledztwo zakończyła aktem oskarżenia. -Proces Angeliki K. rozpocząć się ma w poniedziałek, 20 maja - mówi Jarosław Szymczak, asystent rzecznika Sądu Okręgowego w Toruniu.

Polecamy: Obejrzyj najlepsze zdjęcia naszych fotoreporterów >>> TUTAJ <<<

Młodej kobiecie grozi obecnie surowa kara - od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności. A dodajmy, że gdyby zarzucany czyn popełniony został przed zmianą przepisów karnych w październiku 2023 roku, zagrożenie byłoby jeszcze surowsze - więzieniem od 3 do 20 lat więzienia.

Obrońcą Angeliki K. jest doświadczony toruński adwokat Stanisław Chodkowski. W tym procesie należy spodziewać się wyłączenia jawności - z uwagi na prywatną materię oraz interes pokrzywdzonego.

WAŻNE. Ciężki uszczerbek na zdrowiu, który powoduje chorobę realnie zagrażająca życiu:

Znowelizowany w październiku 2023 roku Kodeks karny przewiduje obecnie, że:

  • Art. 156. [Ciężki uszczerbek na zdrowiu]
  • par. 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
  • 1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
  • 2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,
  • 3) wycięcia, infibulacji lub innego trwałego i istotnego okaleczenia żeńskiego narządu płciowego,
  • podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 20.

Angelika K. sądzona będzie jednak według przepisów obowiązujących w czerwcu ub.r. Grozi jej od 3 do 15 lat więzienia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto