Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brutalny atak w Grudziądzu. Rusza proces 45-latka, który odgryzł kawałek nosa kobiecie na ulicy Legionów

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Michał W., 45-letni mieszkaniec Grudziądza, jest oskarżony o brutalny atak na kobietę, którego skutkiem było trwałe zeszpecenie jej twarzy. Mężczyzna, który był już wcześniej karany, złamał sądowy zakaz zbliżania się do ofiary i teraz grozi mu do 20 lat więzienia.

Sceny jak z horroru w Grudziądzu

8 września 2023 roku, na ulicy Legionów w Grudziądzu, Michał W. dopadł swoją ofiarę. Według ustaleń prokuratury, napastnik brutalnie zaatakował kobietę, przyparł ją ciałem do ściany kamienicy, jedną ręką chwycił za włosy, a drugą bezlitośnie bił po głowie. W najbardziej szokującym momencie ataku, Michał W. odgryzł kawałek nosa swojej ofiary. Skutki tego czynu były tragiczne - kobieta nie tylko cierpiała z bólu, ale również została trwale oszpecona.

Przed atakiem Michał W. groził swojej ofierze śmiercią i żądał wydania telefonu komórkowego.

Po ataku, policja zatrzymała Michała W. 11 września 2023 roku, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Od tamtej pory mężczyzna pozostaje w areszcie i na proces w Sądzie Okręgowym w Toruniu doprowadzany będzie przez policję.

Proces ma ruszyć 30 stycznia 2024 roku. Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu oskarżyła go przede wszystkim o atak, którego skutkiem był ciężki uszczerbek na zdrowiu kobiety - trwałe, istotne zeszpecenie twarzy. To przestępstwo opisane jest w art. 156 par. 1 pkt. 2 Kodeksu karnego. Grozi za nie kara więzienia od lat 3 do 20.

Michał W. odpowie również za złamanie sądowego zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i kierowanie wobec niej gróźb karalnych.

Zgodnie z art. 156 kodeksu karnego, "Ciężki uszczerbek na zdrowiu" to przestępstwo, które obejmuje powodowanie ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 3 do 20.

Poza tym Michał W. przed obliczem toruńskiej Temidy odpowie za złamanie sądowego zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej, a także kierowanie wobec niej gróźb karalnych.

Obrońcą mężczyzny jest grudziądzki adwokat Jarosław Loewenau. Proces przed Sądem Okręgowym w Toruniu poprowadzi sędzia Bartosz Sitkiewicz. Do tej sprawy będziemy jeszcze wracali.

WAŻNE. Ciężki uszczerbek i trwale oszpecenie - grozi za to surowa kara

Art. 156 kodeksu karnego - "Ciężki uszczerbek na zdrowiu"
paragraf 1. par. 1 Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:

  • 1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
  • 2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,
  • 3) wycięcia, infibulacji lub innego trwałego i istotnego okaleczenia żeńskiego narządu płciowego,
  • podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 20.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Brutalny atak w Grudziądzu. Rusza proces 45-latka, który odgryzł kawałek nosa kobiecie na ulicy Legionów - Grudziądz Nasze Miasto

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto