Słoneczny piknik w europejskim stylu przyciągnął tłumy na Wyspę Młyńską w Bydgoszczy - zdjęcia i wideo

Akcja specjalna Rodzinny Piknik Europejski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Impreza odbywała się pod hasłem "Dobrze, że jesteśmy razem!". Bo razem możemy więcej. Ta idea towarzyszyła nam w czasie Pikniku Europejskiego 1 maja na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Zabawa trwała od godziny 11.00 do 20.00.

1 maja jest wyjątkowym dniem - i nie chodzi tylko o piękną, wręcz letnią pogodę. W środę, 1.05., z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, na Wyspie Młyńskiej otworzyło się kolorowe miasteczko unijne dla mieszkańców Bydgoszczy, całego województwa. Wszyscy mogą zobaczyć, jak nasz region zmienił się przez ostatnie dwie dekady dzięki obecności w Unii Europejskiej. Pomimo różnic, jakie dzielą członków Unii, jest w ramach wspólnoty europejskiej znacznie więcej tego, co nas łączy i dzięki czemu razem jesteśmy silniejsi. Na piknik przybyły tłumy.

Imprezie patronują najprężniejsze tytuły Polska Press Grupy

Patronami medialnymi wydarzenia są „Express Bydgoski”, „Gazeta Pomorska”i „Nowości Dziennik Toruński” na naszych portalach internetowych można przeczytać i zobaczyć, jak dobrze bawili się mieszkańcy i w jakiej atmosferze świętowali.

Zapraszamy do zabawy!

Przez dwie dekady wiele na świecie się zdarzyło - w naszym kraju właśnie dzięki powrotowi do zachodniego systemu wartości i wsparciu finansowym niewątpliwie na dobre. Cieszyliśmy się z tego powodu i świętowaliśmy na malowniczej Wyspie Młyńskiej, gdzie zaprosiliśmy wszystkich chętnych, a szczególnie rodziny z dziećmi. Zabawa trwała od godziny 11.00 do 20.00.

Unia Europejska w pigułce

W czasie pikniku prezentowana była najogólniej mówiąc wspólnota europejska, a to poprzez edukację, zabawę i sztukę. Każdy uczestnik spotkania mógł znaleźć coś dla siebie: może także spróbować potraw z wybranych krajów Unii oraz wziąć udział w potańcówce (w godz. 15.00-20.00).

Korzystając z nowoczesnych technologii VR, odwiedzający mogli przenieść się do Brukseli – stolicy naszej Wspólnoty - i zwiedzić Parlament Europejski. Wirtualne spacery można także odbyć wśród największych zabytków Europy.

Wydarzenie zorganizowali wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Słoneczny piknik w europejskim stylu przyciągnął tłumy na Wyspę Młyńską w Bydgoszczy - zdjęcia i wideo - Express Bydgoski

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto