Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powalone drzewo na placu zabaw na Jarze. Urząd Miasta zapowiada kontrolę takich miejsc

Katarzyna Kucharczyk
Katarzyna Kucharczyk
Wiceprzewodniczący Rady Miasta wystosował pismo do prezydenta z prośbą o kontrolę drzewostanu.
Wiceprzewodniczący Rady Miasta wystosował pismo do prezydenta z prośbą o kontrolę drzewostanu. FB/Michał Rzymyszkiewicz
W miniony weekend obok placu zabaw przy ulicy Watzenrodego na toruńskim Jarze przewróciło się suche drzewo.

Powalone drzewo na placu zabaw

Informacja o powalonym suchym drzewie obiegła internet. W weekend ukazała się na grupie "Osiedle Jar w Toruniu" w mediach społecznościowych. Dołączono do niego zdjęcie drzewa, którego gałęzie, po przewróceniu, częściowo zajęły teren placu zabaw. To sosna. Drzewa tego gatunku dominują w parku przy ulicy Watzenrodego, w którym znajduje się plac zabaw. Niestety – nie udzielono nam informacji, w jakich konkretnie rejonach Torunia drzewostan podlega kontroli. Czy obejmuje ona tylko Jar?

Plac zabaw przy Watzenrodego to bardzo popularne wśród dzieci i rodziców miejsce. Kusi wieloma atrakcyjnymi sprzętami. Dzieci i ich opiekunów przebywa tu wielu, bo w okolicznych blokach mieszka wiele młodych rodzin. Przyjeżdżają tu także torunianie z innych części miasta.

Sytuacją z powalonym obok placu zabaw drzewem zainteresował się Michał Rzymyszkiewicz (PO/KO), wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia. Wystosował on pismo do prezydenta Michała Zaleskiego. Prosi w nim o przeprowadzenie kontroli stanu drzew przy placach zabaw w mieście. Skontaktowaliśmy się ć z Urzędem Miasta, by spytać, czy zgłoszenie zostało przyjęte i czy kontrola będzie przeprowadzona.

– Przewrócone drzewo usunięte zostało dziś rano (tj. 20 lutego). Prowadzony jest przegląd drzewostanu pod kątem bezpieczeństwa z usuwaniem drzew zagrażających – poinformowała Malwina Jeżewska, rzeczniczka prasowa prezydenta Torunia.

Niestety – nie udzielono nam informacji, w jakich konkretnie rejonach Torunia drzewostan podlega kontroli. Czy obejmuje ona tylko Jar?

Na wspomnianej grupie "Osiedle Jar w Toruniu" jeden z mieszkańców tej części Torunia wskazuje, że sporo suchych drzew jest przy innym placu zabaw przy Watzenrodego - dla najmniejszych dzieci. Znajduje się on o kilkadziesiąt metrów od terenu, na którym kilka dni temu przewróciła się sosna.

Drzewo na placu nie po raz pierwszy

Sytuacja z okolic ul. Watzenrodego pokazuje, jak wielkie niebezpieczeństwo stwarzają suche drzewa, zwłaszcza że to powalone przy placu zabaw było naprawdę duże. Tym razem szczęśliwie konar nie spadł na nikogo, lecz sytuacja zaniepokoiła zarówno mieszkańców osiedla Jar, jak i innych części Torunia. Drzewo złamało się prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja w Toruniu. W 2019 roku wielka gałąź spadła na plac zabaw przy jednym w toruńskich przedszkoli przy ul. Strumykowej. Wówczas na trzydzieścioro dwoje bawiących się dzieci, ucierpiało sześcioro. Trafiły do szpitala, lecz żadne z nich nie odniosło poważniejszych obrażeń. Miasto zdecydowało wtedy o kontroli wszystkich placów zabaw, by wyeliminować ewentualne zagrożenie.

Poznaj ciekawe grupy lokalne na Facebooku:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto