Pierwszy remis w tym sezonie. Fogo Luboń - Elana Toruń 2:2 [WIDEO]

Łukasz Urbański
Łukasz Cięgotura (z lewej) i Dawid Zamiatowski (z prawej) zdobyli bramki dla Elany w zremisowanym meczu z Fogo Luboń Patryk Młynek
Pierwszy remis w tym sezonie. Fogo Luboń - Elana Toruń 2:2 [WIDEO]. Piłkarze Elany Toruń zremisowali w wyjazdowym meczu z Fogo Luboń 2:2. Bramki dla żółto-niebieskich zdobyli Łukasz Cięgotura oraz Dawid Zamiatowski.

Dla gospodarzy było to pierwsze spotkanie przed własną publicznością. Wcześniej w siedmiu meczach na obcym terenie zdobyli 9 punktów. Tuż przed przerwą Elanę na prowadzenie wyprowadził Łukasz Cięgotura, jednak po wznowieniu gry i trafieniach Piotra Sarbinowskiego oraz Patryka Piotrowskiego było już 1:2. W 81. minucie podopiecznym Roberta Kościelaka jedno oczko zapewnił Dawid Zamiatowski, który wykorzystał podanie Damiana Tofila.

Zobacz skrót zamieszczony przez użytkownika e-lubon.pl w serwisie Youtube

- W pierwszej połowie było widać w nas siłę - mówi Dawid Zamiatowski. - Nasz młodzież pokazała co potrafi. Szkoda początku drugiej części spotkania, który przespaliśmy. Oddaliśmy pole gospodarzom i wypunktowali nas. Pozostaje niedosyt, bo Fogo oddało tylko trzy strzały na bramkę. Mimo tego, musimy cieszyć się z punktu, ponieważ przy niekorzystnym rezultacie potrafiliśmy podnieść się i doprowadzić do wyrównania.

Fogo Luboń - Elana Toruń 2:2 (0:1)
0:1 Łukasz Cięgotura (38), 1:1 Piotr Sarbinowski (50), 2:1 Patryk Piotrowski (62), 2:2 Dawid Zamiatowski (81)

Elana: Kryszak - Wypij, Parzyszek, Świderek, Poczwardowski - Cięgotura (żk; 87, Małek), Młodzieniak, Tofil, Zamiatowski - Maćkiewicz (90, Kupiec), Przybysz (57, Rawski)