PC SIDEn w półfinale! Sokół Łańcut - SIDEn Toruń 77:85

Łukasz Urbański
NETO PTG Sokół Łańcut-Polski Cukier SIDEn Toruń 77:85
NETO PTG Sokół Łańcut-Polski Cukier SIDEn Toruń 77:85 (© Tomasz Młynek/Polskapresse)
Koszykarze Polskiego Cukru SIDEn Toruń pokonali w Łańcucie miejscowy Sokół 85:77 i zapewnili sobie awans do półfinału play-off I ligi. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

NETTO PTG Sokół Łańcut - Polski Cukier SIDEn Toruń 77:85

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę i na przerwę schodzili z 7 punktowym prowadzeniem. Zawodnicy z Łańcuta kontrolowali przebieg spotkani i na 6 minut przed końcem czwartej kwarty prowadzili już różnicą 14 oczek. „Twarde Pierniki” nie złożyły jednak broni. Torunianie doprowadzili do remisu i dogrywki na 7 sekund przed końcową syreną, za sprawą celnego rzutu za 2 punkty Piotra Śmigielskiego.

W półfinale podopieczni Grzegorza Sowińskiego zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.

Sokół Łańcut - PC SIDEn 77:85 (15:12, 20:16, 22:23, 16:22, dogr. 4:12)

PC SIDEn: J. Jarecki 18 (1x3), M. Kowalewski 12 (2), S. Sikora 11, A. Lisewski 10, B. Bochno 5 (1) oraz W. Barycz 10, A. Perka 10 (2), P. Śmigielski 8, K. Szpyrka 1, R. Szymański 0