Mistrzostwa Polski mastersów w Toruniu. Aż 49 medali dla zawodników z Kujawsko-Pomorskiego

OPRAC.: DL
W Mistrzostwach Polski Masters w Lekkiej Atletyce, jakie odbyły się w Toruniu w miniony weekend, sportowcy z naszego województwa zdobyli aż 49 medali: 19 złotych, 17 srebrnych i 13 brązowych. W klasyfikacji wojewódzkiej reprezentacja kujawsko-pomorskiego uplasowała się na 9. miejscu.

Triumfowali mastersi ze stołecznego województwa. W mistrzostwach wzięło udział 521 uczestników - 114 kobiet i 407 mężczyzn. Warto dodać, że w mistrzostwach wzięli udział olimpijczycy. Joanna Balcerzak zdobyła złote medale na 100 i 200 m, Urszula Kielan tryumfowała w skoku wzwyż, a Ryszard Szparak zdobył srebrny medal na 400 m.

Polecamy

Najstarszym uczestnikiem mistrzostw był Henryk Wierzchowski z Torunia, który w listopadzie skończy 90 lat.

Toruńskie zawody były ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Masters, które pod koniec czerwca rozpoczną się w fińskim Tampere. Jedzie tam ponad 90-osobowa reprezentacja Polski. Z naszego województwa wystąpi siedem 7 osób.

Po pierwszym dniu zawodów odbyło się Zebranie Sprawozdawczo = Wyborcze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. Ponownie prezesem został torunianin Wacław Krankowski. Do władz nie kandydował Julian Pełka, który aktywnie uczestniczył w pracach zarządu przez ponad 20 lat. Wacław Krankowski w serdecznych słowach podziękował Julianowi Pełce za duże zaangażowanie na rzecz związku i podkreślił jego niekwestionowane zasługi na rzecz organizacji.