Koszykówka. Przełamanie Sidenu, derbowa porażka Energi [ZDJĘCIA]

Łukasz Urbański
Ze zmiennym szczęściem radziły sobie drużyny koszykarskie z naszego miasta. Koszykarze Polskiego Cukru Siden odnieśli ważne wyjazdowe zwycięstwo w Krośnie, natomiast Katarzynki przegrały w debrach z Artego Bydgoszcz.

Dla podopiecznych Elmedina Omanica była to druga derbowa porażka w tym sezonie. Koszykarki z Torunia bardzo dobrze rozpoczęły mecz i w pierwszej kwarcie prowadziły już różnicą siedmiu punktów, jednak z biegiem czasu radziły sobie coraz gorzej. Po przerwie zespół poderwała jeszcze Weronika Idczak zmniejszając stratę do 3 oczek, lecz było to wszystko, na co było stać torunianki sobotniego wieczoru.

Po trzech ligowych porażkach, zwycięstwo zanotowali podopieczni Eugeniusza Kijewskiego. Twarde Pierniki wygrały w Krośnie 82:74. Bardzo dobre spotkanie rozegrał skrzydłowy torunian Marcin Kowalewski zdobywając 20 punktów, w tym 15 z rzutów z dystansu.

Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 77:63 (18:22, 24:9, 16:19, 19:13)

Artego: Szott-Hejmej 16 (1), Mowlik 15 (3), McBride 12 (1), Szczechowiak 11, Morris 2 oraz Gala 11, Jeziorna 5, Tomiałowicz 5 (1), Szybała 0, Kuras 0

Energa: Idczak 16 (2), Misiek 13 (1), Tłumak 11 (2), Koc 11, Michael 5 oraz Bell 7, Ratajczak 0, Płonka 0, Wieczyńska 0, Kowalska 0

MOSiR Krosno - Polski Cukier SIDEn 74:82 (22:25, 21:12, 12:18, 19:27)

MOSiR: Salamonik 15 (3), Pisarczyk 13, Łączyński 10 (1), Pluta 3 (1), Oczkowicz 2 oraz Misiewicz 19 (3), Paul 7, Glapiński 5, Partyka 0,

PC SIDEn: Kowalewski 20 (5), Jarecki 14, Lisewski 7, Śmigielski 6, Żytko 6 (2) oraz Sikora 14 (2), Perka 10 (1), Kobus 3 (1), Szymański 2, Plebanek 0