Kontrowersyjna nagroda dla Unibaksu

Filip Sobczak
Unibax Toruń otrzymał od prezydenta nagrodę finansową.
Unibax Toruń otrzymał od prezydenta nagrodę finansową. Patryk Młynek
Unibax został nagrodzony przez prezydenta Torunia, Michała Zaleskiego czekiem na 100 tyś. zł. Wyróżnienie przyznano toruńskiemu klubowi za srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski w sezonie 2013. Nagrodę odebrali: Tomasz Gollob, Adrian Miedziński oraz Paweł Przedpełski.

Przypomnijmy, że Unibax Toruń oddał walkowerem rewanż finału Drużynowych Mistrzostw Polski. Nie dziwi więc, że dzisiejsza nagroda dla wicemistrzów Polski wywołała sporo kontrowersji. - Srebrne medale zostały, decyzją właściwych organów, przyznane. Zawodnicy są prawnie wicemistrzami Polski. Dla Unibaksu był to bardzo trudny sezon, bowiem wielu zawodników było w trakcie rozgrywek kontuzjowanych. Mimo wszystko, nasi żużlowcy awansowali do finału. Unibax został nagrodzony za cały sezon, a nie za ostatni mecz. Trzeba pamiętać, że jedno zdarzenie nie może zadecydować o rocznej pracy sportowców. - mówił prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Jedno ze sztandarowych haseł Torunia to Toruń miastem sportu. Mimo tego toruński magistrat nie miał wątpliwości, że nagroda została przyznana słusznie. - Nie dajemy przyzwolenia na walkowery. - tłumaczy prezydent Torunia. Jest to oczywiste i myślę, że w każdym innym mieście nie ma na to zgody. Gdybyśmy nie przyznali nagrody to niektórzy mogliby pomyśleć, że uznaliśmy cały rok pracy zawodników za stracony.

Nagroda finansowa nie trafi bezpośrednio na konta zawodników, ale do klubu. Prezes Unibaksu Toruń, Mateusz Kurzawski zamierza przeznaczyć 100 tyś. zł. między innymi na pensje dla zawodników czy przygotowanie sekcji juniorskiej na przyszły sezon. - Pieniądze zostaną efektywnie i rzetelnie wydane, proszę się o to nie martwić. Klub jest pracodawcą zawodników, więc 100 tysięcy złotych trafi do nas. Mieliśmy bardzo trudny sezon. To drugie miejsce zostało poparte niezwykle ambitną pracą. - zaznaczył prezes Unibaksu.