Katarzynki oddaliły się od medalu. Energa - Artego 72:82 [ZDJĘCIA]

Łukasz Urbański
W trzecim meczu o brązowy medal Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet ekipa Energi Toruń uległa Artego Bydgoszcz 72:82. Zobacz zdjęcia z tego meczu.

Katarzynki w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywają 1:2.

- Porażka mocno oddalała nas od medalu, dlatego dzisiejsze spotkanie było bardzo zacięte i agresywne z obydwu stron, ale w dużej mierze kontrolowane przez nasz zespół – mówił po meczu trener Artego, Tomasz Herkta.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, którą Artego wygrało jednym punktem. Po wznowieniu gry i świetnej grze rozgrywającej Julie McBride bydgoszczanki w 14. minucie odskoczyły już na 11 „oczek”. Katarzynki nie złożyły jednak broni i na przerwę schodziły ze stratą pięciu punktów.

Po przerwie Artego ponownie zwiększyło przewagę. W 24. minucie prowadziło 48:37, jednak gospodynie kolejny raz odrobiły straty i po punktach Moniki Krawiec przegrywały 48:45, na co szybko zareagował trener Herkt. Przyjezdne zdobyły serie punktów wychodząc kolejny raz na 11 punktowe prowadzenie. W końcówce torunianki po rzutach wolnych Nicole Michael zmniejszyły stratę, choć przed ostatnią kwartą było 49:58.

W ostatniej odsłonie Artego kontrolowało przebieg gry. Co prawda, na minutę przed końcem spotkania Energa przegrywała tylko 70:76, ale rywalki doskonale wykonywały rzuty wolne i nie pozwoliły wydrzeć sobie wygranej.

- Dzisiejsze zwycięstwo nie przesądza o wygraniu tej rywalizacji. Torunianki są zespołem ambitnym i do końca będą walczyć o brązowy medal – dodaje szkoleniowiec bydgoszczanek.

W dużo gorszym humorze po meczu był trener Energi Elmedin Omanic. - Dziękuję za fajne słowa od trenera Artego, jednak jutro będzie nam jeszcze ciężej o zwycięstwo i myślę, że Bydgoszcz jest bardzo blisko, aby wygrać medal.

Mimo trudnej sytuacji wiary nie tracą zawodniczki Energi, które zapowiadają walkę do końca.

- Jutro też jest mecz. Gra się do trzech zwycięstw i wszystko przed nami. Zapewniam, że wyjdziemy na boisko zmotywowane i na pewno się nie poddamy – przekonuje koszykarka Katarzynek, Emilia Tłumak.

Czwarte spotkanie "małego finału" w sobotę o godzinie 19, także w toruńskim „Spożywczaku”.

Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 72:82 (19:20, 16:20, 14:18, 23:24)

Energa: E. Tłumak 15 (1x3), M. Krawiec 15, N. Michael 14, W. Idczak 12 (3), P. Misiek 12 (1) oraz B. Spears 3, M. Koc 1, R. Ratajczak, A. Ross 0, K. Kowalska 0

Artego: J. McBride 20 (3), K. Morris 19 (1), A. Szott-Hejmej 17 (3), E. Mowlik 9 (1), J. Jeziorna 4 oraz O. Tomiałowicz 11 (1), E. Gala 2, P. Kuras 0