Katarzyna Zillmann z Torunia popłynie w półfinale. Polska czwórka z awansem na wioślarskich MŚ

Daniel Ludwiński
Piotr Lampkowski
Czwórka podwójna kobiet z Katarzyną Zillmann w składzie zajęła trzecie miejsce w repasażu na MŚ w Racicach i wywalczyła awans do czwartkowego półfinału.

Osada, w której pływa reprezentantka AZS-UMK, rozpoczęła udział w tegorocznych mistrzostwach świata na czeskim akwenie od ostatniej piątej pozycji w swoim biegu eliminacyjnym - Polki musiały uznać wyższość Ukrainek, Holenderek, Włoszek i Rumunek, a ich czas 6:33.07 był trzecim najsłabszym w tej fazie rywalizacji.

Polecamy

We wtorek polska czwórka podwójna ponownie stanęła na starcie, tym razem w repasażu. Nasze zawodniczki uplasowały się w nim na trzeciej pozycji, za reprezentacjami Nowej Zelandii i Niemiec, a przed Rumunią i Czechami. Zajęła lokata pozwoliła wywalczyć awans do czwartkowego półfinału. Tym razem Polki uzyskały czas 6:29.60.

Przed sezonem w naszej czwórce podwójnej zaszły poważne zmiany. Oprócz toruńskiej wioślarki ze składu, który rok temu wywalczył w Tokio srebrny medal igrzysk olimpijskich, pozostała jeszcze tylko Marta Wieliczko, natomiast w miejsce Agnieszki Kobus-Zawojska i Marii Sajdak w Racicach płyną Joanna Dittmann i Katarzyna Boruch.

W półfinale Polki popłyną w czwartek o 12:25. Do sobotniego finału A awansują trzy najlepsze osady, natomiast trzy kolejne będą musiały zadowolić się startem w finale B i rywalizacją o siódme miejsce w końcowej klasyfikacji.

Również w czwartek w półfinale wystąpi męska czwórka podwójna, w której płynie Mirosław Ziętarski, drugi z torunian biorący udział w mistrzostwach świata w Racicach. We wtorek Polacy nie musieli brać udziału w repasażu, gdyż awans zapewnili sobie już w poniedziałek, pewnie wygrywając swój bieg eliminacyjny. Oprócz Ziętarskiego w osadzie są również Dominik Czaja, Mateusz Biskup i Fabian Barański. Polacy rozpoczną czwartkowy półfinał o 12:55.