Gollob zdecydował! Pojedzie w SEC! (ZDJĘCIA)

SZYMON SZAR
Gollob zdecydował! Pojedzie w SEC!
Gollob zdecydował! Pojedzie w SEC! @archiwum polskapresse
Zawodnik Unibaxu Toruń zdecydował się na starty w przyszłorocznej edycji SEC. Gollob przyjął w piątek dziką kartę na starty w Speedway European Championships w 2014 roku.

Tomasz Gollob po Emilu Sajfutdinowie, Andreasie Jonssonie zdecydował się na starty w SEC 2014 roku. Tym samym cała trójka dołączyła do Martina Vaculika, Nickiego Pedersena i Grigorija Laguty, którzy start w przyszłorocznej edycji SEC zapewnili sobie dzięki zajęciu miejsca w czołowej trójce w minionym sezonie.

Gollob z bardzo dobrej strony pokazał się podczas trzech turniejów minionego sezonu. W Gdańsku z 13 punktami na koncie wygrał rundę zasadniczą, a finał ukończył na czwartym miejscu. W Togliatti zdobył 9, a w Gorican 10 punktów i przed ostatnią rundą w Rzeszowie zajmował trzecie miejsce - z dwoma punktami straty do liderującego Nicki Pedersena.

Przez kontuzję odniesioną podczas Grand Prix w Sztokholmie, najlepszy popularny Chudy przedwcześnie musiał zakończyć sezon, co wykluczyło jego start w Rzeszowie.