MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Chcesz wynająć mieszkanie? Masz możliwość otrzymania dofinansowania nawet do kwoty 3 tysięcy złotych!

llured
Zamierzasz wynająć mieszkanie, ale martwisz się kosztami? Oto dobra wiadomość! Istnieje możliwość otrzymania specjalnej pomocy finansowej, która częściowo pokryje koszty związane z opłatami czynszowymi. Upewnij się, czy spełniasz warunki, aby skorzystać z tego wsparcia.
Zamierzasz wynająć mieszkanie, ale martwisz się kosztami? Oto dobra wiadomość! Istnieje możliwość otrzymania specjalnej pomocy finansowej, która częściowo pokryje koszty związane z opłatami czynszowymi. Upewnij się, czy spełniasz warunki, aby skorzystać z tego wsparcia. PRZEMYSLAW SWIDERSKI
Planujesz wynajem mieszkania, ale obawiasz się kosztów? Dobra wiadomość! Możesz otrzymać specjalną pomoc finansową, która pokryje część wydatków związanych z czynszem. Sprawdź, czy spełniasz warunki, aby ubiegać się o to wsparcie.

Jakie korzyści przynosi pomoc finansowa na wynajem mieszkania?

Otrzymując wsparcie, możesz liczyć na znaczną ulgę w opłatach za wynajem mieszkania. Kwota, jaką można otrzymać, sięga nawet ponad 3000 złotych. Jednak warto pamiętać, że suma ta może maleć wraz z upływem czasu.

Warunki ubiegania się o dofinansowanie na wynajem mieszkania

Aby być uprawnionym do wsparcia finansowego na wynajem mieszkania, musisz spełnić określone warunki. Ta forma pomocy przysługuje wyłącznie osobom z niepełnosprawnościami. Ponadto, konieczne jest złożenie oświadczenia o poszukiwaniu pracy lub rozpoczęcie zatrudnienia oraz nie mieszkanie w miejscowości pracy.

Specjalny program "Samodzielność-Aktywność-Mobilność Mieszkanie dla Absolwenta"

Dofinansowanie kosztów wynajmu mieszkania jest możliwe dzięki programowi "Samodzielność-Aktywność-Mobilność Mieszkanie dla Absolwenta". Pieniądze przyznawane są na pokrycie wszystkich kosztów związanych z umową najmu.

Tego nie przegap!

Stopniowa redukcja wsparcia

Wysokość wsparcia finansowego z czasem maleje. W ciągu dwóch pierwszych lat korzystania z programu, beneficjent otrzymuje pełne pokrycie czynszu. Następnie kwota wsparcia stopniowo zmniejsza się do 70 proc. między drugim a czwartym rokiem, aż w końcu między 43. a 60. miesiącem państwo pokrywa jedynie 40 proc. kosztów wynajmu mieszkania.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Aby ubiegać się o wsparcie finansowe na wynajem mieszkania, musisz złożyć wniosek w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pamiętaj, że wymagane dokumenty mogą się różnić w zależności od Twojej sytuacji osobistej.

Korzystanie z dofinansowania na wynajem mieszkania może być znacznym ułatwieniem dla osób z niepełnosprawnościami. Sprawdź, czy spełniasz warunki i jakie kwoty możesz otrzymać. Dzięki temu wsparciu możesz realizować swoje plany mieszkaniowe z większą pewnością i komfortem finansowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Chcesz wynająć mieszkanie? Masz możliwość otrzymania dofinansowania nawet do kwoty 3 tysięcy złotych! - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto