Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

2. dzień Alternatywnych Spotkań Teatralnych Klamra

Bartosz Chodorowski
Michał Kołosowski
W teatralnej aranżacji klubu Od Nowa wystąpili Bzdyl & Kochanowski oraz, ze słuchowiskiem, Piotr Cieplak i Szaza. Otwarto także wystawę malarstwa Mirelli Korzus. Po wszystkim, spotkania z artystami i dyskusje teatralne. 2. dzień Alternatywnych Spotkań Teatralnych Klamra - sprawdź, co się działo i co przed nami.

2. dzień Alternatywnych Spotkań Teatralnych Klamra

Bzdyl i Kochanowski „Baśnie z mchu i Liszaja”

Kochanowski i Bzdyl, twórcy teatrów Cinema i Dada von Bzdulöw, spotykają się pod auspicjami popularnego słowa „mix”, zdecydowanie rezygnując jednak z przedrostka „re”. Bazując na jednym z dzieł włoskiego fantasty, Italo Calvino, postanawiają opowiedzieć wszystko, co tylko da się opowiedzieć, dając jednocześnie szansę, żeby opowiedziało się to coś, czego opowiedzieć się nie da. W dziele twórców, Kochanowskiego i Bzdyla, role główne będą przynależne zapodzianym co nieco ciałom i myślom krążącym po niezidentyfikowanych trajektoriach.

-Italo Calvino to mój ukochany pisarz od zawsze i kiedy spotkaliśmy się z Jankiem to nie chcieliśmy przy tym projekcie zaczynać od całkowitej improwizacji, więc wrzuciłem moją fascynację baśniami które Calvino spisał po swojemu- powiedział Leszek Bzdyl.

-W tej opowieści sami potrafimy się zgubić, pytając dokąd zmierzamy, dlaczego robimy to, a nie coś innego. Trzeba się jakoś do tego dopasować, żeby skończyć tę historię. Ale to ostatecznie historia dwóch facetów, popaprańców, którzy siedzą w tym czymś i próbują zrobić teatr w dziurze- dodaje Jan Kochanowski.

Reżyseria, dramaturgia, scenografia, choreografia, muzyka i wykonanie: Jan Kochanowski i Leszek Bzdyl. Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej „Scena Robocza”. Premiera: 13 marca 2014 r.

Piotr Cieplak i Szaza „O niewiedzy w praktyce, czyli rowerem do Portugalii”

To niezwykle osobista opowieść wybitnego polskiego reżysera Piotra Cieplaka. To jego podróż rowerem do Portugalii, to wyzwanie, to miłość, to także zwątpienie i niepewność. Odczytane na żywo fragmenty książki O niewiedzy w praktyce czyli rowerem do Portugalii udźwiękowione przez duet muzyczny SzaZa (Patryka Zakrockiego i Pawła Szamburskiego) to swoisty spektakl, performans, który przekracza granice koncertu czy odczytu. Spotkanie Cieplaka z muzykami nie jest przypadkowe. To relacja podszyta głęboką przyjaźnią i wieloletnią współpracą artystyczną, dzięki której reżyser oraz muzycy rozumieją się bez słów, i mogą razem jechać, na jednym rowerze do Portugalii. A „żeby dojechać z warszawskich Kabat do Lizbony, trzeba ciąć na Piaseczno, potem przez Jazgarzew i dalej, prosto na Grójec…”

-Wyprawy rowerowe uprawiałem przez 20 lat, ta była ostatnią taką porządną i nie miałem planu, żeby cokolwiek o tym pisać. Tylko moje powinności, obowiązki w Akademii Teatralnej nakazały mi udowodnienie mojej naukowości. Napisałem doktorat, który był potężną cegłą, ale jego trzpieniem była ta wyprawa rowerowa- Piotr Cieplak.

Reżyseria: Piotr Cieplak. Muzyka: SzaZa (Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski). Występują: Piotr Cieplak, Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski. Premiera słuchowiska: 2 września 2012 r.

16. marca wystąpią:

* Teatr Cinema „Rewia Ognia”

* Walny – Teatr „Hamlet”

Program na kolejne dni dostępny na stronie http://www.klamra.umk.pl/klamra-2015/program-2015/.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto