Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wciąż dostępny do wynajęcia lokal w Toruniu po byłym warzywniaku, oferowany przez miasto! A to jeszcze nie koniec!

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Od blisko 2 lat miasto bez powodzenia szuka nowego najemcy lokalu przy Rynku Nowomiejskim 23, gdzie przez długie lata działał sklep warzywny. Uda się teraz? ZGM zszedł z ceny za metr kwadratowy do 53 zł. Taka jest stawka wywołania w kwietniowym przetargu (zaczynano od 60 zł).
Od blisko 2 lat miasto bez powodzenia szuka nowego najemcy lokalu przy Rynku Nowomiejskim 23, gdzie przez długie lata działał sklep warzywny. Uda się teraz? ZGM zszedł z ceny za metr kwadratowy do 53 zł. Taka jest stawka wywołania w kwietniowym przetargu (zaczynano od 60 zł). Grzegorz Olkowski
Od blisko 2 lat miasto szuka najemcy lokalu przy Rynku Nowomiejskim 23, gdzie przez lata działał popularny warzywniak. Znajdzie go w ogłoszonym właśnie przetargu ustnym? Pomoże obniżenie ceny za metr? Do wynajęcia jest poza tym kilkanaście innych nieruchomości - lokale użytkowe, forty, garaże, miejsca parkingowe.

Rynek Nowomiejski 23 w Toruniu - to pod tym adresem przez długie lata działał popularny sklep warzywny. Od maja 2022 roku miasto szuka najemcy lokalu, który opuścili drobni przedsiębiorcy. Przed odejściem narzekali na niskie obroty i wysokie koszty działalności. W końcu - sami zrezygnowali i wypowiedzieli miastu umowę. I tak lokal stoi pusty.

Dwa lata szukania nowego najemcy. Uda się w kwietniu? Cena niższa

Od blisko 2 lat Zakład Gospodarki Mieszkaniowej szuka nowego najemcy. Bez powodzenia. Nie pomogło wystawianie lokalu w przetargach ustnych. Nie udało się znaleźć nowego gospodarza także przy okazji naboru ofert (taki tryb polega na tym, że chętni sami proponują stawkę czynszu. Jeśli jest do zaakceptowania przez gminę, po negocjacjach, dochodzi do zawarcia umowy).

Uda się tej wiosny? Na 9 kwietnia ZGM zapowiedział właśnie kolejny przetarg ustny. Szuka najemców dla blisko 20 różnych nieruchomości. Listę otwiera właśnie adres "Rynek Nowomiejski 23".

Lokal po sklepiku warzywny przy Rynku Nowomiejskim 23 nie jest wielki - ma 49 metrów kwadratowych powierzchni. Stawka wywołania w przetargu wynosi 53 zł za metr kwadratowy. Miasto zeszło z ceny - zaczynało od 60 zł.

-O tym, że ten lokal znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, przekonywać nikogo w Toruniu nie trzeba. Mankamentem jest brak WC i dostępność tylko zimnej bieżącej wody - mówiła nam Aleksandra Mielczarek z ZGM w Toruniu. Dodajmy, że WC (do remontu) jest w korytarzu. Ogrzewanie? Piecowe.

Jakie lokale można jeszcze wynająć w kwietniu od ZGM w Toruniu?

Lista wystawionych w kwietniu na przetarg ustny miejskich nieruchomości jest dłuższa. ZGM szuka nowych najemców dla kolejnych lokali użytkowych w centrum miasta, np. pod adresem Piekary14/Kopernika, ale i w innych dzielnicach. Do wynajęcia są lokale przy ul. Mickiewicza nr 51, 63 i 98, przy ul. Matejki 8, ale też na lewobrzeżu - tutaj czeka na gospodarza obszerny parter pod adresem u. Poznańska 6/8 lok. 1.

Poza tym do wynajęcia gmina oferuje także obiekty forteczne, miejsca parkingowe i garaże. Szczegóły zainteresowani znajdą na stronie internetowej zgm.torun.pl.

Zapowiadany przetarg ustny odbędzie się 9 kwietnia, o godzinie 11.00, w siedzibie ZGM przy ul. Młodzieżowej 31 w Toruniu (salka 212).

WAŻNE. Oto warunki przetargu:

Do wylicytowanej stawki dolicza się podatek VAT w wysokości 23proc. od czynszu.

Warunkiem dopuszczenia do przetargu jest wpłacenie wadium w podanej wysokości na konto Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej: VELO Bank Spółka Akcyjna nr: 26 1560 0013 2353 6757 4000 0012 z dopiskiem: „wadium, przetarg ustny na lokale użytkowe”, w terminie do dnia 05.04.2024r. przez podmiot, z którym ma być zawarta umowa najmu w przypadku wygrania przetargu.

Oferent wygrywający przetarg przed zawarciem umowy podlega weryfikacji pod kątem wywiązywania się ze zobowiązań finansowych wobec Urzędu Miasta Torunia i gminnych jednostek organizacyjnych. W przypadku wystąpienia zadłużenia oferent jest zobowiązany w terminie 2 dni od rozstrzygnięcia przetargu do jego uregulowania. W przypadku niedopełnienia warunku spłaty zaległości oferent zostaje wykluczony z postępowania.

Po pozytywnej weryfikacji jest podpisywana umowa najmu w ciągu 2 dni od otrzymania wiadomości przez oferenta.

Przed zawarciem umowy koniecznym jest uzyskanie przez ZGM świadectwa energetycznego dla danego lokalu, dlatego z chwilą jego uzyskania nastąpi zawarcie umowy najmu na lokal.

Warunkiem pełnego zawarcia umowy jest wpłata kaucji zabezpieczającej w wysokości 2-miesięcznego czynszu wraz z pozostałymi opłatami nie później niż w ciągu 4 dni od chwili podpisania umowy. Brak wpłaty kaucji powoduje utratę wpłaconego wadium oraz unieważnienie umowy.

Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto