Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warto wiedzieć! Tyle kosztują w 2023 roku! Takie banknoty z PRL-u są najcenniejsze. Oto przykłady ofert i ceny

Piotr Paszelke
Piotr Paszelke
Oto przykładowe wartości banknotów z PRL. Wszystkie są zebrane na kilka dni przed zakończeniem aukcji, więc warto pamiętać, że ostateczne ceny mogły być jeszcze wyższe!

Oto przykłady ofert banknotów PRL Allegro! >>>>

*Dane zebrane 28 marca
Oto przykładowe wartości banknotów z PRL. Wszystkie są zebrane na kilka dni przed zakończeniem aukcji, więc warto pamiętać, że ostateczne ceny mogły być jeszcze wyższe! Oto przykłady ofert banknotów PRL Allegro! >>>> *Dane zebrane 28 marca Pixabay
Zbieracie banknoty PRL? A może macie ich za dużo w domu? Są coraz cenniejsze. Warto przejrzeć strych czy piwnicę, bo może macie tam jakieś szczególnie cenne okazy! Zobacz szczegóły!

Spis treści

Zobacz wideo: Waloryzacja 2023. Takie mają być podwyżki emerytur

od 16 lat

Banknoty z PRL-u w sklepach i na aukcjach

W różnej formie pojawiają się w sklepie i na sprzedaży aukcyjnej banknoty PRL. Zestaw oraz pojedyncze sztuki mogą osiągać niezwykle różnorodne wartości, a to zależy od wielu czynników. Co warto wiedzieć, jeśli mamy na sprzedaż banknoty PRL. Ceny są uzależnione od tego, jak unikalny i wyjątkowy okaz chcemy sprzedać. Wiele też zależy od tego, czego szukają kolekcjonerzy. Jedni są zainteresowani pojedynczym, konkretnym nominałem, jakim może być np. banknot PRL 100 zł lub banknot PRL 500 zł. Jeszcze inni chcą rozpocząć przygodę zbieracza i chcą od razu kupić liczne banknoty PRL. Zestaw lub też album w takiej sytuacji będzie dla nich szczególnie interesujący.

Polecamy

Banknoty PRL - lata 6o i inne, czyli rok wydania a cena

Nie bez znaczenia jest rok, w którym wypuszczono dany banknot PRL. Przede wszystkim im starsze okazy, tym większa szansa, że będzie ich mniej na rynku. Choć i tu mogą pojawić się wyjątki od reguły, które są zależne od kolejnych czynników, które omówimy w tym artykule.

Banknot z PRL-u - cena numeru seryjnego

Istotny jest również numer serii banknotu. Tu cenne będą nawet stosunkowo "młode" banknoty PRL. Wartość ich jest zależna od tego, czy mają powtarzające się cyfry (im więcej takich samych tym lepiej), czy też tworzą np. lustrzane odbicie. Przykładem może być, chociażby banknot PRL 100 zł 1988 r.- ciekawy numer w postaci, chociażby 1234321 będzie stanowił o większej jego wartości, choć jest on dość "młody".

Polecamy

Banknoty PRL - wartość zależy od stanu zachowania

Nie zapominajmy o stanie zachowania banknotu. Starsze okazy są potencjalnie cenniejsze, jednak częściej możemy mieć problem z tym, aby taki pieniądz zachował swoją dobrą jakość. Najcenniejsze są takie konkretne banknoty PRL. Wartość mają największą, jeśli nie mają oznak używania, mają ostre rogi i charakterystyczny, oryginalny połysk. Drobne odstępstwa od tego np. lekkie zaokrąglenie rogów, wciąż mogą oznaczać sporą wartość banknotu.

Dyskrecja ponad wszystko

Podczas wyceny starych banknotów bezpośrednio w punkcie skupu warto sprawdzić, czy oferowana jest tam anonimowość. Czasem, gdy zdarzą się niezwykle cenne banknoty, warto mieć pewność, że nikt nie wejdzie w tym czasie do sklepu. Profesjonalne skupy zazwyczaj oferują taką opcję, doskonale rozumiejąc, że sprawa jest delikatna i niezwykle ważna dla ich klientów.

Banknoty PRL - skup i wartość wystawy w galerii

W naszej galerii przygotowaliśmy zestawienie interesujących ofert, które obowiązywały banknoty PRL. Allegro było miejscem, gdzie je wystawiono, a przedstawione wartości aukcji są aktualne na 28 marca 2023 roku. Oto szczegóły przykładowych ofert!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo

Materiał oryginalny: Warto wiedzieć! Tyle kosztują w 2023 roku! Takie banknoty z PRL-u są najcenniejsze. Oto przykłady ofert i ceny - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto