MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

UWAGA. Rewelacyjne wieści dla pracujących! Czy można liczyć na dodatkowy urlop w pracy? Ministerstwo prezentuje ten pomysł

llured
Oto pytanie, które nurtuje wielu z nas. Parlamentarzyści z opozycji zwrócili się do resortu pracy z interpelacją w tej sprawie, podkreślając rosnący problem syndromu wypalenia zawodowego w społeczeństwie. Czy nowe przepisy mogą przynieść zmianę dla wszystkich pracowników?
Oto pytanie, które nurtuje wielu z nas. Parlamentarzyści z opozycji zwrócili się do resortu pracy z interpelacją w tej sprawie, podkreślając rosnący problem syndromu wypalenia zawodowego w społeczeństwie. Czy nowe przepisy mogą przynieść zmianę dla wszystkich pracowników? JAN HUBRICH / POLSKAPRESSE
Nadchodzi zmiana w przepisach dotyczących urlopu od wypalenia zawodowego! Posłowie opozycji zwrócili się do Ministerstwa w sprawie możliwości wprowadzenia takiego urlopu dla wszystkich pracowników. Czy wkrótce wszyscy będziemy mieli szansę skorzystać z tego świadczenia? Oto najnowsze informacje na ten temat.

Nadchodzi zmiana w przepisach!

Posłowie opozycji zgłosili interpelację w sprawie planów wprowadzenia w Polsce urlopu od wypalenia zawodowego dla wszystkich pracowników. Zauważyli, że syndrom wypalenia zawodowego coraz częściej dotyka społeczeństwo, co utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków i negatywnie wpływa na życie prywatne. Obecnie na taki urlop mogą liczyć tylko niektóre grupy zawodowe, takie jak nauczyciele, policjanci czy górnicy. Czy wkrótce wszyscy pracownicy będą mieli taką możliwość?

Wypalenie zawodowe jako problem współczesnego społeczeństwa

Syndrom wypalenia zawodowego, wpisany przez WHO do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, staje się coraz powszechniejszy. Objawy tego schorzenia mogą uniemożliwić wykonywanie codziennych obowiązków, co może prowadzić do popełniania błędów z dotkliwymi konsekwencjami dla pracownika i jego rodziny. Badania wskazują, że na wypalenie zawodowe wpływają różne czynniki, takie jak nieadekwatne wynagrodzenie, przeciążenie pracą czy brak efektywnego zarządzania w firmie.

Polecamy

Interpelacja w sprawie urlopu związanego z wypaleniem zawodowym

Posłowie Anna Gembicka z PiS i Jarosław Sachajko z Kukiz 15 zwrócili się do ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z pytaniami dotyczącymi wprowadzenia urlopu związanego z wypaleniem zawodowym. Czy przewiduje się płatny urlop na poratowanie zdrowia, podobny do tego przyznawanego nauczycielom?

Odpowiedź Ministerstwa

Minister Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przypomniała, że obecnie urlop dla poratowania zdrowia przyznawany jest tylko niektórym grupom zawodowym, takim jak nauczyciele czy sędziowie. Jest to szczególne uprawnienie uregulowane przez odpowiednie pragmatyki służbowe, natomiast Kodeks pracy nie zawiera regulacji w tym zakresie. Minister zaznaczyła jednak, że Kodeks pracy obejmuje szereg rozwiązań dotyczących poprawy warunków zatrudnienia, w tym pracy zdalnej czy urlopów związanych z rodzicielstwem.

Pomimo braku planów wprowadzenia ogólnodostępnego urlopu od wypalenia zawodowego, Ministerstwo podkreśla, że istnieją inne rozwiązania mające na celu poprawę warunków pracy. Czy w przyszłości pracownicy będą mieli możliwość skorzystania z dodatkowego urlopu w przypadku wypalenia zawodowego? Czas pokaże, jak ewoluują przepisy dotyczące tego istotnego zagadnienia dla świata pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: UWAGA. Rewelacyjne wieści dla pracujących! Czy można liczyć na dodatkowy urlop w pracy? Ministerstwo prezentuje ten pomysł - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto