Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tu w Toruniu i okolicy będą blokowane drogi! W czwartek i piątek rolnicy znów zaprotestują! Gdzie dokładnie?

Piotr Bednarczyk
Piotr Bednarczyk
W całej Polsce kontynuowane są protesty rolników. W czwartek (29 lutego) i piątek (1 marca) zapowiedzieli kolejne blokady. Nie ominą one okolic Torunia.

WIDEO: Te zwierzęta przyszły na świat w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym!

od 16 lat

Przypomnijmy, że rolnicy od kilku tygodni protestują m.in. z powodu decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej przedłużenia do czerwca 2025 r. bezcłowego handlu towarami rolnymi z Ukrainą, wspólnej polityki rolnej oraz wymogów, które narzuca gospodarstwom rolnym Zielony Ład. Aby zwrócić uwagę na rosnące problemy właściciele indywidualnych gospodarstw rolnych, postanowili wyjechać na drogi.

Protest w Toruniu

Negocjacje z polskim rządem na początku tygodnia nie przyniosły skutku, wskutek czego rolnicy postanowili kontynuować protest w czwartek i piątek. Niestety, blokady dróg nie ominą okolic Torunia.

Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu, tak jak przy poprzednich protestach, będzie starał się na bieżąco informować, jak funkcjonuje komunikacja miejska.

Jak poinformował Urząd Gminy Lubicz, protest ma się rozpocząć w czwartek, 29 lutego o godzinie 10 i trwać do piątku, 1 marca do godziny 23. Rolnicy będą blokować Drogę Krajową nr 15 oraz wjazd na autostradę w Turznie. Blokada dróg i wjazdu na autostradę będzie całkowita, a zjazd cyklicznie przejezdny.

Tu w Toruniu i okolicy będą blokowane drogi! W czwartek i piątek rolnicy znów zaprotestują! Gdzie dokładnie?

Utrudnienia w ruchu w Toruniu

W czwartek rano autobusy linii podmiejskich nr 111 i 112 będą kursowały normalnie, ale należy się spodziewać, że od ok. godz. 10, gdy przejazd zostanie zablokowany, ruch na tych liniach będzie utrudniony. Możliwe będzie skracanie tras przejazdu do Rogówka, Grębocina i Kolonii Papowskiej. W przypadku zablokowania również ul. Olsztyńskiej wystąpią utrudnienia na liniach miejskich nr 30, 39 i 44, co może skutkować opóźnieniami bądź skróceniem trasy do przystanku Cegielnia.

Tak jak podczas poprzednich protestów Miejski Zakład Komunikacji w miarę możliwości będzie starał się informować pasażerów na bieżąco, gdzie występują utrudnienia w kursowaniu autobusów. Bieżące informacje o tym, jak funkcjonuje komunikacja miejska w czasie protestu rolników, będzie można znaleźć na stronie internetowej Otworzy się w nowym okniewww.mzk-torun.pl oraz na profilu MZK na Facebooku.

Protestami zostaną objęte następujące drogi w Gminie Lubicz:

Utrudnienia na DK 15 na odcinku od miejscowości Gronowo do miejscowości Grębocin:

  • DK 15 Gronowo (skrzyżowanie DK 15 z ul. Cmentarną i z drogą powiatową 2030C ) do Ronda DK 15 z DK 96 ( Rondo Solidarności),
  • DK 15 Rogówko (skrzyżowanie DK15 z ul. Lubicką ). Utrudnienia w ruchu wystąpią na odcinku dróg, Rogowo – Rogówko – Jedwabno.
  • DK15 Grębocin (skrzyżowanie DK 15 z DW552) Utrudnienia w ruchu wystąpią na odcinku dróg, Grębocin – Gronowo, Grębocin - Turzno, Grębocin – Lubicz
  • Węzeł autostradowy Turzno, całkowita blokada dróg i wjazdu na A1, zjazd na A1 - cyklicznie przejezdny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto