MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

TTBS ogłasza nabór na mieszkania w Lubiczu Dolnym! Jakie warunki trzeba spełnić? Nabór od 13 maja do 10 czerwca

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Tak wyglądają mieszkania TTBS w Lubiczu Dolnym przy ul. Tęczowej 1-3 E oraz Dworcowej 11 A i B. Teraz nabór jest na mieszkania w następnym, nowym bloku- przy ul. Dworcowej 11 D.
Tak wyglądają mieszkania TTBS w Lubiczu Dolnym przy ul. Tęczowej 1-3 E oraz Dworcowej 11 A i B. Teraz nabór jest na mieszkania w następnym, nowym bloku- przy ul. Dworcowej 11 D. TTBS
Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło nabór na mieszkania w Lubiczu Dolnym, w nowym bloku przy ul. Dworcowej 11 D. Wnioski kandydatów na najemców tych mieszkań przyjmuje od 13 maja do 10 czerwca. Kto ma szanse?

- W budynku przy ul. Dworcowej 1 D w Lubiczu Dolnym będzie 12 mieszkań o powierzchni użytkowej od 33 do 62 metrów kwadratowych - zapowiada Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Co istotne, projektowany wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP wynosi dla tego budynku 45,2 kWh/(m2*rok).

Dodajmy, że przy tej ulicy w Lubiczu Dolnym już stoją bloki TTBS - pod adresami Dworcowa 1a A oraz 11 B. Są też budynki Towarzystwa przy ul. Tęczowej.

Dla kogo mieszkania TTBS w Lubiczu Dolnym? Oto kryteria i punkty

O podpisanie umowy o partycypację w kosztach budowy lokalu mieszkalnego mogą ubiegać się przede wszystkim osoby nieposiadające tytułu prawnego oraz posiadające dochody umożliwiające wnoszenie opłat czynszowych.

Wysokość partycypacji wynosi 20 procent planowanego kosztu budowy mieszkań. Planowany koszt budowy wynosi 8.460,00 zł/mkw.

Ustalono się następujące kryteria pierwszeństwa oraz liczbę przyznawanych im punktów:

1) posiadanie przez osobę wkładu oszczędnościowego gromadzonego na rachunku bankowym na cele mieszkaniowe, którego imienny dowód stanowi książeczka mieszkaniowa wystawiona do dnia 23 października 1990 r. – 2 pkt.

2) w gospodarstwie domowym są dzieci – po 2 pkt. na każde dziecko.

3) w skład gospodarstwa domowego wchodzi osoba do 16 roku życia legitymująca się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych – 5 pkt.

4) w skład gospodarstwa domowego wchodzi osoba powyżej 16 roku życia legitymująca się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, w zależności od stopnia niepełnosprawności określonym w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych:
a) znacznym – 5 pkt.
b) umiarkowanym – 3 pkt.
c) lekkim – 1 pkt.

Tak wyglądają mieszkania TTBS w Lubiczu Dolnym przy ul. Tęczowej 1-3 E oraz Dworcowej 11 A i B. Teraz nabór jest na mieszkania w następnym, nowym bloku-
Tak wyglądają mieszkania TTBS w Lubiczu Dolnym przy ul. Tęczowej 1-3 E oraz Dworcowej 11 A i B. Teraz nabór jest na mieszkania w następnym, nowym bloku- przy ul. Dworcowej 11 D. TTBS

5) żadna osoba wchodząca w skład gospodarstwa domowego nie posiada tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w Toruniu lub pobliskiej miejscowości – 3 pkt.

6) jeżeli osoba wchodząca w skład gospodarstwa domowego jest stroną umowy najmu lokalu wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu Gminy i zobowiąże się do rozwiązania umowy najmu i opróżnienia tego lokalu w terminie 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy najmu mieszkania przez osobę – 5 pkt.

7) osoba mieszka w budynku przeznaczonym do rozbiórki w związku z realizacją inwestycji gminnych – 3 pkt.

Nabór wniosków do 10 czerwca. Jak i gdzie je składać?

Wniosek wraz z pozostałymi dokumentami, tj. klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych, upoważnienie dla Toruńskiego TBS Sp. z o. o. do pozyskania informacji gospodarczej w Krajowym Rejestrze Długów oraz deklaracja o dochodach za 2023 r., zamieszczone są w dziale "Aktualności" na stronie internetowej TTBS - www.ttbs.pl.

Wypełniony wniosek z wymaganymi dokumentami należy składać w siedzibie Toruńskiego TBS Sp. z o.o. przy ul. Watzenrodego 17 w Toruniu lub przesłać w formie elektronicznej na adres: [email protected]. Czas jest do 10 czerwca, do godziny 15.00. Wtedy nabór się zakończy.

Osoby do kontaktu w sprawie wypełnienia i składania wniosków: Karolina Przygoda oraz Magdalena Witek, tel. (56) 653 81 38; (56) 653 81 11.

Czytaj więcej artykułów tego autora >>> TUTAJ <<<<

WAŻNE. Jakie progi dochodowe?
Kandydaci na najemców mieszkań TTBS muszą spełniać określone kryteria dochodowe. Aktualne od stycznia do końca czerwca 2024 roku progi dochodowe - w przeliczeniu na członka rodziny i z uwzględnieniem typu lokalu, o który kandydat się zamierza starać w TTBS - zainteresowani znajdą w tabelce na stronie internetowej TTBS. W razie problemów - zawsze można dopytać u pracowników TTBS, telefonicznie lub bezpośrednio w siedzibie Towarzystwa.

Więcej informacji z Torunia i okolic przeczytasz >>>TUTAJ<<<<

Polecamy: Obejrzyj najlepsze zdjęcia naszych fotoreporterów >>> TUTAJ <<<

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto