MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń. Msza w intencji miasta odbyła się w Katedrze świętych Janów Chrzciciela i Ewangelisty [ZDJĘCIA]

Katarzyna Kucharczyk
Katarzyna Kucharczyk
Tegoroczne Święto Miasta dobiega ku końcowi. Wśród wielu koncertów, pokazów teatralnych czy odsłonięcia słynnych Katarzynek, w programie znalazła się też msza święta w intencji miasta. To już tradycja.
Tegoroczne Święto Miasta dobiega ku końcowi. Wśród wielu koncertów, pokazów teatralnych czy odsłonięcia słynnych Katarzynek, w programie znalazła się też msza święta w intencji miasta. To już tradycja. Grzegorz Olkowski
Tegoroczne Święto Miasta dobiega ku końcowi. Wśród wielu koncertów, pokazów teatralnych czy odsłonięcia słynnych Katarzynek, w programie znalazła się też msza święta w intencji miasta. To już tradycja.

Msza święta w intencji miasta

Równo o godz. 18.00 w Katedrze pw. św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty rozpoczęła się msza święta w intencji miasta. Jest to jedno z wydarzeń w ramach kończących się dziś obchodów Święta Miasta. Torunianie zgromadzili się licznie, by wziąć udział w nabożeństwie. Mszy przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel. Msza była sumą odpustową, co oznacza, że w tym dniu zwykłymi warunkami można uzyskać łaskę odpustu.

Udział w nabożeństwie wzięli nie tylko wierni, lecz także władze miasta, z prezydentem Torunia Pawłem Gulewskim na czele. Msza w intencji miasta Torunia stała się już tradycją obchodów Święta Miasta. To ważne wydarzenie dla wielu mieszkańców Grodu Kopernika.

Polecamy

Zobaczcie w naszej galerii, jak było podczas mszy w intencji miasta

Warto także zaznaczyć, że Toruń obchodzi swoje święto 24 czerwca, czyli w dniu wspomnienia św. Jana Chrzciciela, który jest patronem Torunia. Św. Jan Chrzciciel, jest jedną z najbardziej znanych postaci biblijnych i jednym z najbardziej czczonych świętych. Jego hebrajskie imię Johhanan tłumaczy się jako "Bóg jest łaskawy" lub "Jahwe się zmiłował". Jan żył od 1 roku p.n.e. do 32 roku n.e. W kalendarzu obchodzi się uroczystość ku czci świętego nie tylko w dniu jego śmierci (29 sierpnia), ale także w dniu narodzin (24 czerwca). W Biblii można wyczytać o jego życiu i posłannictwu więcej niż o którymkolwiek innym świętym. Święty odegrał wyjątkową rolę w czasach Jezusa Chrystusa, którego był niemal rówieśnikiem i krewnym. Został przedstawiony jako ten, którego zapowiedzieli prorocy Starego Testamentu i jako ten, który przygotuje drogę Mesjaszowi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto