MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń. Akcja "Wyprowadź Psa" w schronisku dla zwierząt. Jak przekłada się na adopcje?

Katarzyna Kucharczyk
Katarzyna Kucharczyk
Aby wyprowadzać psy nie tylko podczas akcji „Wyprowadź psa”, należy przejść specjalne szkolenie wolontariackie. Podpisuje się także umowę o wolontariat
Aby wyprowadzać psy nie tylko podczas akcji „Wyprowadź psa”, należy przejść specjalne szkolenie wolontariackie. Podpisuje się także umowę o wolontariat Grzegorz Olkowski
Kolejna akcja "Wyprowadź Psa" miała odbyć się w najbliższą niedzielę 30 czerwca. Niestety wydarzenie to zostało odwołane ze względu na panujące upały. My sprawdzamy czy takie wydarzenia realnie przekładają się na adopcję.

Niedzielna akcja odwołana

W Dzień Psa, czyli 30 czerwca mieszkańcy Torunia i okolic mieli znowu wyprowadzić psy mieszkające w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Niestety ze względu na falę upałów wydarzenie to zostało odwołane.

O zmianie planów poinformowano na profilu facebookowym toruńskiego schroniska.

Jak wygląda akcja wyprowadzania psów w toruńskim schronisku?

Gdy zajrzy się na Przybyszewskiego w dniu spaceru, długa kolejka ciągnie się i ciągnie. Pojawiają się całe rodziny z dziećmi, osoby starsze, wolontariusze i ci, którzy chcą nimi w przyszłości zostać. Obecnie w schronisku przebywa około 300 psów, które czekają na domy. Akcja „Wyprowadź Psa” realnie przekłada się na ich adopcję. Jaki jest tego powód?

– Adopcje wzrastają nie tylko dlatego, że organizowana przez nas akcja jest coraz popularniejsza, ale też dlatego, że wiele osób w końcu ma prawdziwy kontakt z psami. Mogą zobaczyć, jak się zachowują poza boksem, jak bardzo potrzebują troski i uwagi czy też przywiązują się do wyprowadzanego psa – wyjaśnia Agnieszka Szarecka. – Podczas spaceru naprawdę widać charaktery psów. Adopcji po akcji jest coraz więcej i to nas bardzo cieszy.

Wyprowadzanie psów poza akcją

Aby wyprowadzać psy nie tylko podczas akcji „Wyprowadź psa”, należy przejść specjalne szkolenie wolontariackie. Podpisuje się także umowę o wolontariat. Gdy spełni się warunki, spacery odbywają się w wyznaczonych godzinach. Każdy pies jest wyprowadzany przynajmniej dwa razy w tygodniu.

– Psy najczęściej wskazujemy, ale są też tacy wolontariusze, którzy mają swoich ulubieńców – mówi Agnieszka Szarecka.

W kwestiach wolontariatu leży także zaglądanie do boksów, by sprawdzić, czy psy mają wodę, czy boksy są czyste albo, czy nie zrzuciły sobie koców z legowisk.

– Nie wszyscy chcą i lubią to robić. My jednak do tego namawiamy! Pozwala to poznać psy, ich życie codzienne i zachowania. To doskonała okazja do zobaczenia charakterów psów i poznania czworonożnego przyjaciela.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO 2024 ODC. 6

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto