MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Toruniu. Sprawdź, gdzie możesz zapisać swoje dziecko w roku szkolnym 2024/2025

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Lista przedszkoli w Toruniu. Gdzie zapisać dziecko?
Lista przedszkoli w Toruniu. Gdzie zapisać dziecko? mikanaka
Należy zadbać o rozwój naszej pociechy już od najmłodszych lat. Jedną z możliwości jest więc zapisanie go do przedszkola w Toruniu. Przejrzyj adresy dostępnych placówek. Przeczytaj także, w jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje i jakimi kryteriami kierują się komisje, a także jak wielce istotne jest, by Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło naukę funkcjonowania w grupie.

Spis treści

W jakim wieku możesz zapisać dziecko do przedszkola?

Do przedszkola można zapisać dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma 3 lata. W niektórych przypadkach może mieć zaledwie 2,5 roku, w tej sprawie decyduje bezpośrednio dyrekcja przedszkola.

Kiedy prowadzone są rekrutacje w przedszkolach w Toruniu?

Rekrutacje do przedszkoli zaczynają się na ogół w początkowych miesiącach roku, na przełomie lutego i marca. Zależy to od konkretnej placówki. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różne zasady rekrutacji. W tych pierwszych są one ustalane odgórnie i znajdują się w ustawie, natomiast te drugie ustalają zasady samodzielnie i w każdym z nich mogą wyglądać inaczej.

Jak wyglądają zasady rekrutacji?

Placówki niepubliczne w Toruniu działają według przepisów, które określono w statucie i opierając się na nich przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Najczęściej o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność zgłoszeń. Do tego pierwszeństwo mają zwykle maluchy, które uczęszczały do konkretnej placówki już wcześniej. Pod uwagę brane są także takie okoliczności, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 uzyskasz na stronie internetowej lub bezpośrednio w placówce.

Zapisać dziecko można poprzez platformy internetowe bądź w starej formie, a więc samodzielne złożenie formularza w placówce.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Toruniu możesz uzyskać na ich stronach, a także na stronach urzędu miasta.

Kryteria dotyczące rekrutacji w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola w Toruniu?

Edukacja przedszkolna pozostaje bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jako cel główny obiera sobie przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Oprócz tego, maluch będąc w przedszkolu poznaje zasady funkcjonowania w grupie. Rozwija się w obszarze społecznym i emocjonalnym. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z innymi dziećmi, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu dziecko uczy się funkcjonowania wśród rówieśników i zaczyna przyswajać reguły panujące w grupie - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwijania umiejętności z obszaru motoryki. Dzieci uczą się, jak samodzielnie umyć zęby, jeść, ubierać się, grać w piłkę, rysować. Zabawa w większym gronie sprzyja przyswajaniu takich zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa bez kłótni, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Przedszkola w Toruniu

Poniżej znajduje się lista wizytówek przedszkoli. Wybierz najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i znajdź wszystkie przedszkola w Toruniu

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto