Porażka Elany na pożegnanie

Łukasz Urbański
Elana przegrała z Gryfem Wejherowo
Elana przegrała z Gryfem Wejherowo Tomasz Młynek
Piłkarze Elany Toruń przegrali przedostanie spotkanie w II lidze z Gryfem Wejherowo 1:2 (0:1). Dla żółto-niebieskich było to smutne pożegnanie z własnymi kibicami.

- Staraliśmy dać z siebie wszystko, zagraliśmy z sercem do końca - powiedział Wojciech Świderek, piłkarz Elany. - Mam nadzieję, że w ostatnim meczu w Katowicach uda się jakoś zwyciężyć.

Od początku meczu z boiska wiało nudą. Oba zespoły stwarzały sobie mało sytuacji podbramkowych. Goście objęli prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Na bramkę Przemysława Kryszaka uderzył Rafał Siemiaszko. Bramkarz Elany „wypluł” piłkę przed siebie, doskoczył do niej Grzegorz Gicewicz i pewnie umieścił ją w siatce.

Elana Toruń - Gryf Wejherowo ZDJĘCIA

Po wznowieniu gry do ataków ruszyli przyjezdni. W 50. minucie groźny strzał Marcina Warcholaka zatrzymał Kryszak, a chwilę później z łatwością toruńską defensywę ograł aktywny Siemaszko, jednak niecelnie dograł do partnerów.

W 58. minucie Gryf prowadził już 2:0. W pole karne Elany dośrodkował Jakub Kaszuba, natomiast Łukasz Krzemiński po wygraniu powietrznego pojedynku z Marcinem Wróblem, nie miał problemu z pokonaniem Kryszaka.

Torunianie w 78. minucie zdobyli kontaktową bramkę. Po rzucie rożnym bitym przez Adama Młodzieniaka w polu karnym Gryfa było duże zamieszanie. Najwięcej zimnej krwi zachował Świderek, czym wlał w serca kibiców nadzieję na pozytywny rezultat.

Elana Toruń - Gryf Wejherowo 1:2. Po meczu powiedzieli [wideo]

Podopieczni Roberta Kościelaka do końca spotkania walczyli o wyrównujące trafienie, lecz wynik nie uległ już zmianie.

- Wierzyłem, że ostatni mecz w Toruniu przyniesie nam trochę radości. Niestety byliśmy zespołem słabszym - stwierdził trener Elany. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli przy nas w tym trudnym okresie. Dzięki wsparciu wszystkich ludzi wokół udało nam się przetrwać te ciężkie chwile.

Elana Toruń - Gryf Wejherowo 1:2 (0:1)
Wojciech Świderek 78 - Grzegorz Gicewicz 45, Łukasz Krzemiński 58

Elana: Kryszak - Bołądź, Więckowski (46. Tofil), Buszko, Wróbel - Świderek - Zamiatowski, Młodzieniak, Rogóż, Rasak (77. Poczwardowski) - Maćkiewicz (90. Czyżniewski)

Żółte kartki: Buszko, Wróbel, Świderek