Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowoczesny Oddział Celny w Toruniu

Izba Celna
Lepsza, bardziej skuteczna polityka proeksportowa to cel podpisanego 15 marca w Urzędzie Marszałkowskim porozumienia między samorządem województwa i Izbą Celną w Toruniu.
Lepsza, bardziej skuteczna polityka proeksportowa to cel podpisanego 15 marca w Urzędzie Marszałkowskim porozumienia między samorządem województwa i Izbą Celną w Toruniu. Fot. Urząd Marszałkowski/Wojtek Szabelski/freepress.pl
Stworzenie udogodnień infrastrukturalnych dla klientów Służby Celnej to główny cel jaki przyświecał inwestycjom związanym z budową i modernizacją Oddziału i Urzędu Celnego w Toruniu. W dzisiejszej (2 kwietnia) uroczystości otwarcia siedziby toruńskich celników uczestniczyli przewodnicząca sejmiku Dorota Jakuta oraz marszałek Piotr Całbecki.

Starania związane z powstaniem nowych budynków Oddziału Celnego w Toruniu trwały kilka lat. Przełom przyniósł rok 2008, kiedy to udało się pozyskać środki finansowe z Ministerstwa Finansów i rozpocząć prace projektowe związane z budową i modernizacją Oddziału i Urzędu Celnego w Toruniu.

Jednakże o tym, że Toruń będzie dysponował nowoczesnym kompleksem obiektów przystosowanych do obsługi obrotu towarowego przesądziły decyzje o zabezpieczeniu środków ma ich realizację z funduszy zagwarantowanych w uchwale Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Modernizacja Służby Celnej w latach 2009-2011”.

Ciężki sprzęt budowlany wjechał na teren należący do Oddziału i Urzędu Celnego w Toruniu jesienią 2009 roku i rozpoczęły się wielkie zmiany – duża część terenu przy ulicy Batorego 61 stała się placem budowy. Zakres prowadzonych prac był imponujący i objął nie tylko wzniesienie czterech nowych budynków, remont dwóch innych i magazynu, ale także praktycznie uzbrojenie całego terenu i utwardzenie dróg.

Powstał m.in.: nowy plac odpraw celnych, do którego doprowadzone zostały odrębne drogi - wjazdowa i wyjazdowa; parking dla 70 tirów; nowoczesny budynek kontrolno-magazynowy wyposażony w wagę przejazdową z możliwością rozładunku towarów na bocznej i czołowej rampie; przestronna sala obsługi klienta z poczekalnią i zapleczem. higieniczno-sanitarnym; sala operacyjna dla funkcjonariuszy i biuro kierownika oddziału z bezpośrednim podglądem na plac odpraw.

Poprawie uległa też kwestia bezpieczeństwa na terenie Oddziału i Urzędu Celnego w Toruniu, ponieważ cała nieruchomość została ogrodzona, a dyspozytornia stała się również centrum monitoringu. Wykonanie nowego przyłącza energetycznego i położenie nowej sieci elektrycznej oraz zabezpieczenie kompleksu obiektów w zasilanie awaryjne pozwoli na zachowanie ciągłości pracy jednostek. Zmodernizowana została także infrastruktura telekomunikacyjna oraz wymieniona sieć ciepłownicza.

Łączne koszty całej inwestycji wyniosły blisko 17 milionów złotych. Z pewnością jej efektem będzie poprawa warunków kontroli, zwiększenie satysfakcji klientów Oddziału i Urzędu Celnego w Toruniu, a także polepszenie warunków pracy funkcjonariuszy celnych. Inwestycję ukończono w końcu 2011 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto