MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Modernizacja i rozbudowa biurowców Nestlé w Toruniu. Co czeka Pacific?

Piotr Bednarczyk
Piotr Bednarczyk
Projekt modernizacji i rozbudowy biurowców  toruńskich "Płatków" zakończy się w 2025 roku
Projekt modernizacji i rozbudowy biurowców toruńskich "Płatków" zakończy się w 2025 roku Grzegorz Olkowski
Biurowce producenta płatków śniadaniowych Nestlé, firmy Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, przechodzą gruntowną modernizację i rozbudowę.

Cały proces modernizacji i rozbudowy biur został podzielony na kilka etapów, zakończenie inwestycji przewidziane jest na wrzesień 2025 roku. Nie tylko powierzchnia biurowa zostanie zwiększona, ale także przystosowana do współczesnych standardów. Biurowiec główny zyska dodatkowe piętro i zostaną usunięte bariery architektoniczne, co ułatwi dostęp osobom z niepełnosprawnościami.

Dzięki tym zmianom, Pacific uzyska większą powierzchnię biurową i konferencyjną typu smart. Przebudowa zaspokoi także potrzeby pracowników - powstanie nowa stołówka, dostępna dla wszystkich pracowników CPP przez całą dobę.

- Dotąd w Toruniu głównie inwestowaliśmy w nowoczesne rozwiązania związane z produkcją płatków śniadaniowych, między innymi w ostatnim czasie zautomatyzowaliśmy pakownię, uruchomiliśmy na terenie fabryki młyn - mówi Aleksander Wasilewski, prezes zarządu CPP. - Teraz czas na biurowiec, którego główny budynek powstał na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Został odświeżony w latach dziewięćdziesiątych. Najwyższa więc pora na gruntowną modernizację. Zmieniamy naszą firmę na lepsze. Inwestycja jest częścią długofalowego programu unowocześniania firmy i naszych miejsc pracy. W Toruniu powstało Centrum Kompetencji, które świadczy serwisy w zakresie planowania produkcji i zarządzania projektami opakowań dla całej grupy Cereal Partners Worldwide, produkującej płatki śniadaniowe Nestlé. Potrzebujemy więc więcej miejsca dla pracowników. Zmodernizowane biurowce będą przyjaźniejsze dla planety, dzięki między innymi skuteczniejszej termoizolacji, wykorzystaniu szarej wody i zainstalowaniu nowoczesnej fasady ograniczającej zużycie energii elektrycznej. Koncepcje rozwiązań powstawały w konsultacji z projektantami ze Szwajcarii, bo chcemy, by nasze rozwiązania były modelowe dla grupy CPW, której udziałowcami są Nestlé i General Mills.

Obecnie trwa wyburzanie ścian budynku głównego, piwnice i fundamenty z lat osiemdziesiątych mają być zachowane.

Kolejne kroki zmian w Pacyfiku

Zgodnie z planem, do listopada tego roku główny budynek biurowy powinien już być gotowy. Następnie przystąpią do modernizacji drugiego z budynków biurowych CPP. W tym budynku powstanie m.in. duża i nowoczesna stołówka z zapleczem, z której korzystać będą mogli pracownicy fabryk i biur.

Cały projekt zakończy się w 2025 roku. Generalnym wykonawcą robót jest toruńska firma Koma. Rozbudowa i modernizacja biurowców Pacific to skomplikowane organizacyjnie, finansowo i logistycznie przedsięwzięcie. Ale jest to inwestycja, która pozwoli firmie Nestlé na dalszy rozwój i poprawę warunków pracy swoich pracowników.

Zdjęcia zobaczcie w galerii!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto