Nowe miasta w Polsce w 2022 roku. Na liście 10 nowych miast jest również miejscowość z kujawsko-pomorskiego. Zobacz!

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Małgorzata Puzyr
Małgorzata Puzyr
Premier Mateusz Morawiecki wręczył nowe prawa miejskie. Decyzją rządu od 1 stycznia 2022 r. pojawi się w Polsce dziesięć nowych miast w siedmiu województwach. Na liście jest także miejscowość z woj. kujawsko-pomorskiego. 

Zobacz listę nowych miast w Polsce na kolejnych slajdach >>>>>
Premier Mateusz Morawiecki wręczył nowe prawa miejskie. Decyzją rządu od 1 stycznia 2022 r. pojawi się w Polsce dziesięć nowych miast w siedmiu województwach. Na liście jest także miejscowość z woj. kujawsko-pomorskiego. Zobacz listę nowych miast w Polsce na kolejnych slajdach >>>>>Kancelaria Premiera Rady Ministrów
Udostępnij:
Nowe miasta w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki wręczył nowe prawa miejskie. Decyzją rządu od 1 stycznia 2022 r. pojawi się w Polsce dziesięć nowych miast w siedmiu województwach. Na liście jest także miejscowość z woj. kujawsko-pomorskiego. Zobacz listę nowych miast w Polsce.

Nowe miasta w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek (30 grudnia 2021 roku) wręczył nowe prawa miejskie dziesięciu miejscowościom w siedmiu województwach. Podczas uroczystości nadania praw miejskich w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mówił: - Miasta w naszej historii odgrywały kluczową rolę. Cywilizacja ludzka to w dużym stopniu cywilizacja miast, powstających, rozwijających się.

- Wiele z wiosek, które dzisiaj stają się miastami, zostało ukarane przez cara rosyjskiego za pomoc powstańcom styczniowym, właśnie poprzez odebranie im praw miejskich - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Nadanie praw miejskich - jak zaznaczył premier podczas konferencji prasowej - to nie tylko nazwa, ale także idące za tym realne zmiany.

Oznacza to wzrost aspiracji i ambicji lokalnych społeczności. Chciałbym, żeby oznaczało to rozwój, szybszy postęp, lepszą infrastrukturę i też dbamy o to w kontekście Polskiego Ładu - mówił premier.

Premier złożył również życzenia noworoczne mieszkańcom miejscowości, które 30 grudnia 2021 roku otrzymały prawa miejskie: - Chciałbym życzyć wszystkim mieszkańcom, aby to był bardzo dobry czas. Aby ten trudny czas ogólnoświatowego kryzysu światowego, czas inflacji i pandemii, która niestety nie mija, został przełamany przez osoby podejmujące odważne, ambitne decyzje.

Nowe miasta w Polsce - lista

W roku 2019 w Polsce przybyło osiem miast, w 2020 - cztery, a w 2021 r. - sześć miast. W 2022 roku przybędzie aż dziesięć miast.

Od 1 stycznia 2022 r. pojawi się w Polsce dziesięć nowych miast w siedmiu województwach. Na liście jest również woj. kujawsko-pomorskie. Zobacz listę nowych miast:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wyspa zamieszkała przez dzikie plemię

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie