Polecamy

Jak korzystać z roweru miejskiego?Aby wypożyczyć rower miejski, musimy zarejestrować się na stronie internetowej torvelo © Jacek Smarz
[2/12]

Nowe hulajnogi i stacje roweru miejskiego w Toruniu. Ile kosztuje przejazd?

Jak korzystać z roweru miejskiego?

Aby wypożyczyć rower miejski, musimy zarejestrować się na stronie internetowej torvelo.pl. W tym celu wybieramy zakładkę "rejestracja". Mamy dwie opcje: wpłacamy 10 zł (to opłata minimalna, która pozwala nam aktywować konto) i wypożyczamy maks. 1 rower na konto. 20 minut jazdy jest bezpłatne. Druga opcja to tzw. taryfa turystyczna. Wpłacamy 15 zł i możemy wypożyczyć dwa rowery na 1 dzień.

Po zarejestrowaniu się otrzymamy login oraz PIN. Aby wypożyczyć rower, podchodzimy do terminala znajdującego się na stacji Torvelo. Wówczas wprowadzamy login albo przesuwamy kartę. Następnie wybieramy nr zamka, z którego chcemy wypożyczyć rower. Na ekranie pokaże nam się wówczas kod do linki zabezpieczającej pojazd.

Po zakończonej jeździe podchodzimy do stacji parkowania i wkładamy trzpień znajdujący się pod koszykiem do otworu w zamku.

Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Przyszła wiosna, zrobiło się ciepło. Być może to dobra pora, by zostawić samochód, zrezygnować z komunikacji miejskiej i wybrać bardziej ekologiczny środek transportu? W Toruniu właśnie pojawiły się kolejne hulajnogi elektryczne. Powstały też nowe stacje roweru miejskiego. Sprawdźcie, ile zapłacicie za przejazd jednośladem i jak można wypożyczyć pojazd.

Najnowsze wiadomości

reklama