Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Książki na dużym ekranie w 2014 roku

Redakcja
Książki na dużym ekranie w 2014 roku
Książki na dużym ekranie w 2014 roku zdj. ilustracyjne/arch.Polskapresse
Na wspaniałą rozrywkę mogą liczyć fani fantasy – aż 7 bestsellerów z tego gatunku trafi w tym roku na duży ekran. Na jakie filmy warto się wybrać szczególnie? Zapraszamy do subiektywnego przeglądu księgarni internetowej Libroteka.

Wilk z Wall Street

To pozycja obowiązkowa, która od niemal miesiąca gości na ekranach polskich kin. Poznajcie historię Jordana Belforta, słynnego maklera-oszusta z Wall Street, który w ciągu kilku lat przeszedł drogę „od pucybuta do milionera”. Główny bohater wciągając swoich klientów w śmieciowe inwestycje, w wieku 30 lat dorobił się Ferrari, dwóch helikopterów, posiadłości na wyspie, luksusowych apartamentów i jachtu. Jego życie to zarabianie milionów za dnia i seksualne orgie, narkotyki i morze alkoholu w nocy.

Reżyserem filmu jest Martin Scorsese, a główną rolę gra Leonardo Di Caprio. Warto dodać, że prawdziwy Jordan Belfort na ekranizacji swoich wspomnień raczej nie zarobi – tantiemy zarówno za książkę, jak i prawa do ekranizacji zostają przekazywane na poczet 110 milionów dolarów, które jest winny swoim dawnym klientom.

Igrzyska śmierci: Kosogłos cz. 1

W listopadzie fani cyklu „Igrzyska śmierci” doczekają się kolejnej ekranizacji – Kosogłos, trzecia część serii Suzanne Collins wejdzie do kin 21 listopada. Niestety zgodnie z niedawno wprowadzoną w przemyśle filmowym „świecką tradycją” ostatni film został podzielony na dwie części. Czy to dobrze, czy źle? Fani nie powinni narzekać – dwie części to dwa razy więcej przyjemności z oglądania.

Za przeniesienie nie tylko ostatniej części, ale i całego cyklu na ekran odpowiedzialny jest Francis Lawrence, a w głównej roli nadal niezastąpiona Jennifer Lawrence.

Złodziejka książek

Już 31 stycznia w kinach ekranizacja niezwykłej powieści Markusa Zusaka „Złodziejka książek”. Trzydziestopięcioletni pisarz podjął w swojej książce trudny temat Holokaustu i zrobił to w sposób arcymistrzowski. Historię rozgrywającą się w czasie II wojny światowej opowiada śmierć. Główna bohaterka książki, dziesięcioletnia Liesen Meminger, mieszka na przedmieściach Monachium. Mimo wojennej apokalipsy dziewczynka odkrywa piękno świata – dzięki osobom, które stają na jej drodze, oraz książkom, które kradnie.

Reżyserem, który zdecydował się przenieść tę wyjątkową historię na ekran, jest Brian Percival. W głównych rolach występują Geoffrey Rush, Emily Watson oraz Sophie Nélisse.

Na ekran w 2014 roku przeniesione zostaną również: „Akademia wampirów” Richelle Mead, „Gwiazd naszych wina” Johna Greena, „Błękit szafiru” Kerstin Gier, „Niezgodna” Veronici Roth, „Dawca” Loisa Lowry’ego, „Więzień labiryntu” Jamesa Dashnera, „Mercy” Stephena Kinga, „Alchemik „Paulo Coelho”, „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, „Długa droga w dół” Nicka Hornby’ego.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto