Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Improwizacja i teatr psychofizyczny jako metoda w edukacji / kształceniu młodego aktora.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Improwizacja i teatr psychofizyczny jako metoda w edukacji / kształceniu młodego aktora.
Improwizacja i teatr psychofizyczny jako metoda w edukacji / kształceniu młodego aktora. fot. archiwum Polska Press
Dla kogo warsztaty? Nauczyciele, instruktorzy i pedagodzy teatralni, osoby przygotowujące młodzież do egzaminów do szkół teatralnych, konkursów recytatorskich i krasomówczych, osoby na co dzień prezentujące się wobec audytorium.

Jaki cel i program?
Nabycie umiejętności i wiedzy z zakresu kształtowania warsztatu aktorskiego zarówno w pracy własnej, jak i w pracy z aktorem.

Techniki i metody służące kształceniu podstawowych umiejętności aktorskich: improwizacji; rozwijaniu wyobraźni i kreatywności oraz ekspresji i świadomości ciała, świadomości przestrzeni i działania w przestrzeni; skupienia i życia w fikcji scenicznej; budowania relacji z partnerem – postacią na scenie; budowania postaci.

Anna Dziedzic w swojej metodzie kształcenia młodego aktora łączy dramę z improwizacją i technikami teatru psychofizycznego. W warsztatach zostaną wykorzystane m.in. techniki teatru społecznego, w tym Augusto Boala (teatr obrazu, teatr forum); improwizacje psychologiczno-realistyczne i surrealistyczne; improwizacje na podstawie dzieł plastycznych; improwizacje na podstawie utworu literackiego; techniki właściwości fizycznej akcji; sceny teatralne na podstawie tekstu literackiego.

W zajęciach zostanie także przekazana podstawowa wiedza teoretyczna na temat tendencji w kształceniu aktora w poststanisławowskim teatrze początku XXI wieku. Uzupełnieniem będą materiały (zdjęcia, fragmenty zapisu video) z realizacji wybranych spektakli dyplomowych studentów Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, w reżyserii Anny Dziedzic.

O prowadzącej słów kilka:
Anna Dziedzic – pionierka i popularyzatorka dramy w Polsce. Od wielu lat prowadzi warsztaty i kursy dramy w edukacji, terapii i resocjalizacji dla studentów, nauczycieli, terapeutów i instruktorów teatralnych. Była wykładowcą dramy w Wyższej Szkole Pedagogiki Resocjalizacyjnej Pedagogium w Warszawie. Aktualnie prowadzi zajęcia Edukacja teatralna w Wyższej Szkole Pedagogicznej ZNP w Warszawie. Jest autorką sześciu książek o dramie i teatrze w edukacji, m.in. Drama a wychowanie, Teatr i Edukacji. Więcej http://woak.torun.pl/index.php?aid=141717469854785eaa0c07b

Cena: 150 zł

Zgłoś się do 11 września 2015 r.

termin:
26 września (sb) w godz. 9.00-17.00 (z przerwą)
27 września (ndz) w godz. 9.00-17.00 (z przerwą)

Zgłoszenia:
[email protected]; tel. 56 65 22 755

karta zgłoszenia do pobrania ze strony
http://woak.torun.pl/index.php?aid=141717469854785eaa0c07b

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto