Polecamy

BykoweKolejną koncepcją, która miałaby zachęcać Polaków do zakładania rodzin, jest tzw © Krzysztof Kapica / Polska Press
[4/7]

Emerytura będzie zależna od liczby dzieci? To pomysł rządu na zwiększanie dzietności w Polsce! Co z waloryzacją 500 Plus?

Bykowe

Kolejną koncepcją, która miałaby zachęcać Polaków do zakładania rodzin, jest tzw. bykowe czyli podatek dla bezdzietnych. Funkcjonował on już w czasach PRL między 1945 a 1973 rokiem. Podatkiem obciążono wówczas osoby bezdzietne oraz nieżonatych mężczyzn i niezamężne kobiety (najpierw po ukończeniu 21. roku życia, a potem po 25. roku życia).

Temat wrócił, gdy na ostatniej wideokonferencji Grupy Wyszehradzkiej poświęconej polityce demograficznej Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wspomniała o planowanych nowych rozwiązaniach podatkowych.

Na razie bykowe to jedynie nieoficjalne doniesienia, partia rządząca nie ustosunkowała się jeszcze do rodzącej się ponownie dyskusji.

Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE


POLECAMY TAKŻE:

" title="500 Plus w 2022 roku. Będzie Waloryzacja? Tyle świadczenie 500 Plus może wynosić po podwyżce" rel="external">500 Plus w 2022 roku. Będzie Waloryzacja? Tyle świadczenie 500 Plus może wynosić po podwyżce

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Będzie nowe świadczenie socjalne?Jeden z głównych programów PiS, czyli 500 Plus w założeniu miał zwiększyć dzietność w Polsce. Tak się jednak nie stało, a problem dalej narasta. Pojawiają się już kolejne pomysły, jak zachęcić Polaków do rodzenia dzieci. Jednym z nich jest uzależnienie wysokości emerytury od liczby potomstwa. Na czym dokładnie polega ten projekt? Jak jeszcze rząd chce zwiększyć dzietność w Polsce? Zobaczcie w dalszej części galerii!

Najnowsze wiadomości

reklama