Polecamy

Waloryzacja 500 PlusW założeniu program 500 plus miał zwiększyć dzietność w Polsce © Grzegorz Olkowski / Polska Press
[3/7]

Emerytura będzie zależna od liczby dzieci? To pomysł rządu na zwiększanie dzietności w Polsce! Co z waloryzacją 500 Plus?

Waloryzacja 500 Plus

W założeniu program 500 plus miał zwiększyć dzietność w Polsce. Jak się okazuje, świadczenie niekoniecznie przekonało kobiety, by chętniej decydować się na dzieci. Może mieć na to wpływ stała, niedostosowywana do inflacji wartość świadczenia.

W nowy rok wkroczyliśmy jednak z nowymi podatkami, podwyższonymi opłatami i tym samym rosnącymi cenami w sklepach. W związku z tym wartość 500 plus spada. Dziś bowiem za dodatkowe 500 zł kupimy mniej niż przed pięcioma laty. Szacuje się, że realna wartość świadczenia spadła do 438 zł.

Według nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej PiS szykuje nowy program demograficzny. W kuluarach mówi się, że 500 Plus będzie podwyższone. Waloryzacja świadczenia może mieć miejsce w 2023 roku przed wyborami parlamentarnymi. O ile wzrośnie 500 plus? W tej kwestii mówi się o dwóch wariantach - podwyżka o wskaźnik inflacji lub stały, niezależny od inflacji wzrost jak w przypadku emerytury minimalnej.

Według nieoficjalnych informacji "GW" do rodzenia dzieci oprócz waloryzacji 500 Plus ma też zachęcać nowy urząd - Instytut na rzecz Rodziny i Demografii, choć jego dokładnych zadań nie sprecyzowano.

Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE


POLECAMY TAKŻE:

" title="500 Plus w 2022 roku. Będzie Waloryzacja? Tyle świadczenie 500 Plus może wynosić po podwyżce" rel="external">500 Plus w 2022 roku. Będzie Waloryzacja? Tyle świadczenie 500 Plus może wynosić po podwyżce

1200 zł dla każdego i 600 zł ekstra dla dziecka. Będzie nowe świadczenie socjalne?Jeden z głównych programów PiS, czyli 500 Plus w założeniu miał zwiększyć dzietność w Polsce. Tak się jednak nie stało, a problem dalej narasta. Pojawiają się już kolejne pomysły, jak zachęcić Polaków do rodzenia dzieci. Jednym z nich jest uzależnienie wysokości emerytury od liczby potomstwa. Na czym dokładnie polega ten projekt? Jak jeszcze rząd chce zwiększyć dzietność w Polsce? Zobaczcie w dalszej części galerii!

Najnowsze wiadomości

reklama