Polecamy

Co spółka dokładnie przekazuje torunianom? "Ceny i opłaty w zatwierdzonej taryfie dla ciepła wzrosły średnio o 12
[3/7]

Duża podwyżka cen ciepła w Toruniu! Listy podpisał nowy wiceprezes PGE Toruń Adam Banaszak (PiS)

Co spółka dokładnie przekazuje torunianom? "Ceny i opłaty w zatwierdzonej taryfie dla ciepła wzrosły średnio o 12.7 procent dla klientów zasilanych bezpośrednio ze źródła i z sieci ciepłowniczej S1 i S2" - czytają mieszkańcy. Nowe stawki za ciepło zaczną w Toruniu obowiązywać od 14 sierpnia.

Dalej spółka tłumaczy, że nowa taryfa "odzwierciedla rynkowe ceny ciepła z ubiegłego roku, na które wpłynął między innymi kilkukrotny wzrost kosztu uprawnień do emisji CO2". Podwyżka, jak przekazuje spółka, wynika też z wyższych kosztów utrzymania infrastruktury ciepłowniczej, to jest sieci i węzłów cieplnych, "w tym prowadzonych modernizacji i remontów, zwiększających bezpieczeństwo i niezawodność dostaw ciepła".

Dodajmy, ze jak wynika z decyzji opublikowanych w BIP-ie Urzędu Regulacji Energetyki, nowe taryfy ciepła zatwierdzono własnie dla wielu innych miast i regionów kraju - np. Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego, Zabrza, Łodzi, Żuromina, Bolesławca i innych.

POLECAMY:

Bon turystyczny startuje 1 sierpnia 2020 r. Komu przysługuje bon? Jak odebrać bon? Jak założyć profil PUE? Jak znaleźć hotel? [Poradnik]

Koronawirus: Premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza powrotu ograniczeń i kwarantanny

Auto Skyway 2020 w Toruniu. Po ile bilety? Poznaj program oraz opisy instalacji

Średnio aż o 12,7 proc. rosną ceny i stawki opłat dla odbiorców ciepła w Toruniu. Państwowa spółka PGE Toruń już rozsyła mieszkańcom informacje o nowej taryfie. Podpisał je radny Adam Banaszak (PiS), który w czerwcu został wiceprezesem spółki.

Najnowsze wiadomości

reklama