Polecamy

PGE Toruń SA to spółka, która ogrzewa około 60 proc
[2/7]

Duża podwyżka cen ciepła w Toruniu! Listy podpisał nowy wiceprezes PGE Toruń Adam Banaszak (PiS)

PGE Toruń SA to spółka, która ogrzewa około 60 proc. Torunia. To ona daje ciepłom toruńskim spółdzielniom, ale i wielu zakładom, firmom. Podwyżki dotkną zatem większość torunian. Nową taryfę zatwierdził 27 lipca prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Uczynił to na wniosek toruńskiej spółki, która wystąpiła z nim 22 maja, a więc - w trakcie pandemii, w okresie ubożenia wielu rodzin i przedsiębiorców.

Torunianie właśnie odbierają listy ze smutnymi informacjami o podwyżce. Datowane są na 28 lipca, a podpisane przez Adama Banaszaka, nowego wiceprezesa spółki PGE Toruń SA. To wojewódzki radny PiS, do czerwca br. prezesujący innej państwowej agendzie - Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (pisaliśmy o nim niedawno kontekście olbrzymich dochodów, które czerpie z tej państwowej posady).

POLECAMY:

Bon turystyczny startuje 1 sierpnia 2020 r. Komu przysługuje bon? Jak odebrać bon? Jak założyć profil PUE? Jak znaleźć hotel? [Poradnik]

Koronawirus: Premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza powrotu ograniczeń i kwarantanny

Auto Skyway 2020 w Toruniu. Po ile bilety? Poznaj program oraz opisy instalacji

Średnio aż o 12,7 proc. rosną ceny i stawki opłat dla odbiorców ciepła w Toruniu. Państwowa spółka PGE Toruń już rozsyła mieszkańcom informacje o nowej taryfie. Podpisał je radny Adam Banaszak (PiS), który w czerwcu został wiceprezesem spółki.

Najnowsze wiadomości

reklama