Druga edycja Turnieju Rekonesansu Omszałych Lochów i Labiryntów (TROLL), to konkurs nawiązujący do klasycznych turniejów RPG rozgrywanych od lat 70
[4/7]

Copernicon 2019 już w tym tygodniu. Najciekawsze wydarzenia podczas 10. edycji

Druga edycja Turnieju Rekonesansu Omszałych Lochów i Labiryntów (TROLL), to konkurs nawiązujący do klasycznych turniejów RPG rozgrywanych od lat 70., w których gracze rozgrywają wyprawę do lochu. Zwycięża drużyna, która wykaże się sprytem, dobrym planowaniem, śmiałością i rozwagą, a przy okazji zdobędzie najwięcej punktów, które może uzyskać pokonując przeszkody i potwory, zdobywając bogactwa oraz odkrywając tajemnic lochów. Turniej odbędzie się na tegorocznym Coperniconie pod patronatem wydawnictwa Rebel oraz nieformalnej ekipy k6 trolli. Początek w sobotę 14 września, w godzinach popołudniowych.

Zobacz także:

Rekordy wandalizmu w Toruniu
" title="Tak obecnie wygląda szpital na Bielanach w Toruniu" rel="external">Tak obecnie wygląda szpital na Bielanach w Toruniu
Taksówki w Toruniu. Ile kosztuje kilometr?Jeśli na półkach zalegają wam dawno przeczytane książki, na Coperniconie będziecie mogli wymienić je na tytuły, których jeszcze nie czytaliście. Książkobranie to akcja, która wspiera uwalnianie książek i ich dystrybucję w drugim obiegu. Zasady? Wymieniać można szeroko rozumianą fantastykę, mangi czy komiksy, które muszą być w dobrym stanie technicznym. Wymiana jeden do jednego – za jeden tytuł oddany można wziąć jedną pozycję. Punkt wymiany książek zlokalizowany będzie w Chillout roomie w Collegium Minus. Będzie czynny w godzinach funkcjonowania konwentu.

Cykliczna impreza dla osób interesujących się fantastyką już w tym tygodniu. Dziesiąta edycja jednego z największych festiwali fantastyki w kraju potrwa od najbliższego piątku 13 września do niedzieli 15 września. Program jest bogaty w przeróżne prelekcje, gry, panele dyskusyjne czy konkursy.