MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Toruń. Wieczór Młodych Talentów. Uczniowie szkoły muzycznej zagrają wraz z orkiestrą! Kim są młodzi artyści?

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Wieczór Młodych Talentów to już w Toruniu tradycja. W tym roku odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 19.00. Wspólnie z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną zagrają uczniowie. Solistów wybrano w drodze przesłuchań.
Wieczór Młodych Talentów to już w Toruniu tradycja. W tym roku odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych w piątek, 26 kwietnia, o godzinie 19.00. Wspólnie z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną zagrają uczniowie. Solistów wybrano w drodze przesłuchań. TOS
Już w piątek (26.04) w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, o godzinie 19.00, odbędzie się doroczny Wieczór Młodych Talentów. Muzyczne siły połączą w nim artyści młodego pokolenia i Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

Wieczór Młodych Talentów to już tradycja. W najbliższy piątek (26.04) znów wspólnie wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu i profesjonalni muzycy z TOS. Jak co roku, koncert znów ma być wyjątkowym przeżyciem nie tylko dla melomanów, ale i dla młodych muzyków. O nich na pewno będzie jeszcze głośno!

W repertuarze m.in.: dzieła Griega, Sibeliusa, Webera, Bartóka czy Mozarta. Melomanów z pewnością ucieszy różnorodność obecnych na scenie instrumentów. Pojawią się fortepian, flet, skrzypce czy klarnet, ale i ksylofon, marimba oraz śpiew.

Oto najmłodsi artyści - uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu

Do udziału w koncercie z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną w tym roku zakwalifikowani zostali następujący uczniowie:

Julia Amrozy - kontakt z muzyką miała od najmłodszych lat. Jej babcia grała na fortepianie, a mama, wujek i ciocia uczęszczali do szkoły muzycznej. Od 7. roku życia gra na flecie. Delikatnymi dźwiękami tego instrumentu zaczarowuje niejednego słuchacza. W wolnej chwili czaruje farbami na płótnie i eksperymentuje w kuchni.

Stefan Balcerak - naukę w szkole muzycznej rozpoczął w 2015 roku, co umożliwiło mu pielęgnowanie pasji do gry na fortepianie. Dzisiaj jego marzeniem jest posiadanie dużego, pięknego ogrodu, w którym będzie mógł dbać o swoją kolekcję roślin.

Natalia Cywińska - deski teatru to jej miejsce na ziemi. Potrafi odegrać różne role i wcielić się w kogokolwiek zechce, a w tym pomaga jej czarujący śpiew, którym zachwyci nas na koncercie. Jej dusza artystki ujawnia się w zamiłowaniu do malowania czy kręcenia filmów krótkometrażowych.

Adam Falenta - od 12 lat uczy się gry na skrzypcach. Mimo młodego wieku ma bardzo bogatą przeszłość muzyczną. Od 9. roku życia sam komponuje utwory, zajmuje się również aranżacją. Jest laureatem ponad 100 ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Wielokrotnie brał udział w warsztatach i kursach mistrzowskich, pracując z najwybitniejszymi profesorami z Polski i z zagranicy. Występował wielokrotnie jako solista z orkiestrami, jak również w ich składach, a jego utwory są chętnie wykonywane przez liczne orkiestry i zespoły.

Eryk Hirata – już w wieku 7 lat nie miał wątpliwości, że jego powołaniem są skrzypce. Występował jako solista z TOS i Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis. Od wielu lat bierze czynny udział w kursach mistrzowskich i warsztatach skrzypcowych, pracując pod okiem wybitnych pedagogów wiolinistyki. Osiąga znaczące sukcesy w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach skrzypcowych.

Milena Janiszewska - gra na instrumentach perkusyjnych od 4 klasy podstawówki. Nuda to jej największy wróg, a dzięki muzyce może z nią walczyć. Jej ulubionym instrumentem jest marimba. Marzy o tym, by się rozwijać i mieć możliwość wystąpienia w filharmonii za granicą.

Ada Lewczak – Muzyka towarzyszyła jej już od wczesnego dzieciństwa. Naukę na klarnecie podjęła w wieku 7 lat. Pasjonuje się grami strategicznymi, historią wojskowości, musicalami. Interesuje się zielarstwem, a dobrą herbatę lubi tak samo jak dobrą muzykę.

Zofia Tomaszewska - od 7. roku życia gra na skrzypcach, ale to śpiew skradł jej serce. Tak jak w kuchni kocha tworzyć małe arcydzieła cukiernicze, tak na scenie kocha tworzyć swoim głosem arcydzieła wokalne.

Julia Zielińska - Harry’ego Pottera wybrała różdżka, a skrzypce wybrały ją. Od 6. roku życia uczęszcza do szkoły muzycznej, ciągle stawia na rozwój i poszerzanie swoich umiejętności. Odnosi liczne sukcesy konkursowe. Do ostatniego należy wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Konkursie w Toruniu oraz tytuł laureata w VII Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Presto.

Ten koncert to wyjątkowe przeżycie dla uczniów. Wybrano ich w przesłuchaniach

Dla młodych muzyków piątkowe wydarzenie to nie tylko okazja do zaprezentowania swoich talentów i umiejętności, lecz także do sprawdzenia się w stresujących sytuacjach. Tymi niewątpliwie są przesłuchania, na drodze których są wybierani soliści.

Warto przypomnieć, że organizując koncert, Toruńska Orkiestra Symfoniczna spełnia jeden ze swoich postulatów, jakim jest edukacja muzyczna, a także przyczynia się bezpośrednio do rozwoju młodych muzyków, którzy niejednokrotnie podkreślali, że Wieczór Młodych Talentów jest dla nich bardzo ważnym wydarzeniem.

WAŻNE:

  • Termin koncertu: 26 kwietnia, godzina 19.00
  • Miejsce: Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu
  • Wstęp:45 zł - bilet normalny, 35 zł - ulgowy
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego pszczoły są ważne?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Toruń. Wieczór Młodych Talentów. Uczniowie szkoły muzycznej zagrają wraz z orkiestrą! Kim są młodzi artyści? - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto